Україна

71% українських підлітків почуваються щасливими. Дослідження

646 0
Індекс добробуту українських дітей становить 0,64 з максимально можливого 1,0.

Дослідження «Індекс майбутнього», реалізоване Фундацією Олени Зеленської та Київською школою економіки за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, виявило, що рівень добробуту дітей в Україні перевищує середній показник. Індекс добробуту становить 0,64 з максимально можливого 1,0. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики.

Результати дослідження підкреслюють високий рівень соціальних навичок серед українських дітей, які виявляють емпатію і готовність допомагати, а також низьку схильність до ризикованої поведінки. Попри військові дії, 71% підлітків почуваються щасливими, і це почуття не залежить від близькості до зони конфлікту.

Тим не менш, майже половина дітей мають симптоми посттравматичного стресового розладу, і тільки 46% заявляють про добре самопочуття і енергійність. Безпечно себе відчувають 60% опитаних, при цьому в прифронтових регіонах цей показник нижчий. Цькування торкається 12% дітей щотижня.

«Індекс майбутнього» включає декілька аспектів, що впливають на добробут дітей: освіту, здоров'я, безпеку, матеріальну підтримку, психічне здоров'я, соціальні навички та стосунки. Для отримання даних аналізувалися не тільки офіційні статистики, але й особиста думка дітей, зібрана через онлайн-опитування, в якому взяли участь понад 1300 підлітків віком від 10 до 17 років, та проведено 25 глибинних інтерв’ю з експертами і колишніми вихованцями закладів.

Нагадаємо, що у Львові понад 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли свій дім. Як справляються прийомні сім'ї зі своїми страхами, новими почуттями та викликами і як їм допомагають у цьому фахівці соціальної служби у матеріалі.

Наталія Вареник

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!