Абсолютною переможицею цьогорічного радіодиктанту стала 74-річна лікарка зі Львова

7774 0
74-річна переможниця за освітою медик.
Фото: Kazatin.com

Фото: Kazatin.com

Переможницею цьогорічного ювілейного ХХ радіодиктанту стала 74-річна жінка зі Львова. Учасниця не зробила жодної помилки. Загалом, переможцями цьогорічного радіодиктанту визнали 17 учасників, повідомили в ефірі UA: Українське радіо.

Читайте також: Як писати грамотно. Перелік ресурсів, які допомагають покращити українську

Переможницею стала львів'янка на прізвище Гоянюк. Авторка додала коротку довідку про себе, в якій написала, що цього року радіоктант писала вже 20 раз і для неї це було великим святом. Жінка вимкнула телефон, налаштувала диктофон для прослуховування і писала. Каже, що їй вже щастило багато разів писати без помилок. Любов до української мови їй прищепив батько, який викладав українську мову та літературу. За освітою вона медик, лікарка, бактеріологиня.

Що стосується інших переможців, то ще одна людина припустилася лише однієї помилки (під ніком Анна Кей), а 15 – зробили дві помилки, але вважаються також переможцями.

Найпоширенішими помилками були розділові знаки – люди не ставили крапок, лапок, припускалися помилок у прямій мові. Складним виявилося слово наприкінці, його писали по-різному. Також неправильно писали власні назви та імена, особливо – Ілон Маск.

Читайте також: Український блогер зібрав 100 тисяч підписників у TikTok, розповідаючи про українську мову

Загалом після проведення Радіодиктанту національної єдності, який відбувся 9 листопада цього року перший канал Українського радіо отримав на свою адресу 13 799 електронних листів та 2 тисячі паперових. Перевірку диктанту здійснювала спеціально створена комісія на чолі з Оленою Масалітіною, віцеголовою Ради EdCamp, кандидаткою філологічних наук, доценткою. Вона долучиться до програми скайпом.

Переможців нагородять книжками «Антологія української поезії» та «Вибране» Ліни Костенко, їх надав автор тексту радіодиктанту письменник і видавець Іван Малкович. Окрему нагороду отримають учасники, які писали диктант шрифтом Брайля. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!