Частина шкіл Львівщини не має укриття для складання НМТ

726 0
Громадам, які досі не облаштували укриття в школах, дали два тижні.
Фото: osvita.ua

Фото: osvita.ua

НМТ на Львівщині у 2024 році проводитимуть в укриттях. Проте наразі є громади, які не облаштували укриття, щоб випускники могли безпечно складати тест. Це може збільшити тривалість складання тесту, або ж його можуть перенести на інший день у разі повітряної тривоги. Про це повідомив керівник департаменту освіти й науки Львівської ОДА Олег Паска.

«Уявіть себе на місці випускника. Тільки починається НМТ і тут звучить тривога. В такому випадку одинадцятикласник повинен пройти в укриття і бути там до завершення тривоги. Є два варіанти продовження цієї ситуації: або випускник під час нетривалої тривоги буде сидіти і хвилюватися чи правильно він закрив тест, чи збереглись дані. Якщо ж тривога буде дуже довгою, то прийдеться складати НМТ в інший день», – йдеться у повідомленні керівника департаменту.

Він підкреслив, що потрібно обладнати укриття, в яких випускники будуть складати тест. Частина громад уже це зробила, проте не всі. Обласна адміністрація обіцяє опублікувати списки цих громад, якщо вони не облаштують укриття за два тижні.

Читайте також: Вступна кампанія 2024 відбуватиметься зі змінами. Що чекає на абітурієнтів

«Звертаюся до окремих голів територіальних громад, які ще не повною мірою усвідомили всю відповідальність. Перейміться тим, як наші діти і в яких умовах вони будуть складати мультитест. Я сподіваюся, що через два тижні нам не доведеться публікувати на сторінці департаменту перелік тих громад, які ще не змогли чи не захотіли забезпечити відповідні умови», – додав Олег Паска.

Додамо, щоб проводити навчальний процес близько третини шкіл Львівської області облаштували найпростіші укриття на перших поверхах, бо зробити це у підвальних приміщеннях з різних причин неможливо. Станом на сьогодні багатьом з цих шкіл не погоджують акти обстеження і згодом вони можуть перейти на дистанційне навчання. 

Нагадаємо, реєстрація на НМТ закінчилася 11 квітня 2024 року. Тестування займе 4,5 години. Усі бажаючі здаватимуть 4 тести. Обов'язковими є українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет абітурієнти обирали самостійно: фізику, хімію, біологію, географію, українську літературу або іноземну мову (англійську, німецьку, французьку або іспанську). Основна сесія НМТ триватиме з 14 травня по 25 червня, а додаткова – з 11 по 19 липня. 

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.  

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!