Чому зникає зв'язок та інтернет, коли немає світла. Пояснення

21240 0
У разі тривалої відсутності електроенергії мобільні оператори переходять на використання генераторів.
Фото: koda.gov.ua

Фото: koda.gov.ua

Робота обладнання мобільного звʼязку та інтернету залежить від електропостачання. Усі базові станції оснащені резервними джерелами живлення. Це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони в середньому можуть забезпечувати роботу упродовж 4-5 годин після відключення електроенергії.

Джерело: «Ліга. Tech»

Мобільні оператори пояснюють, що у разі планового відключення світла або короткострокової відсутності живлення мобільна мережа переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Якщо ж за цей час живлення не з’являється, тоді оператори переходять на використання генераторів.

Читайте також: На Львівщині почали аварійні відключення світла для населення

«Всі важливі структурні компоненти мережі, як-от комутатори та вузлові базові станції, обладнані стаціонарними дизель-генераторами. Для підтримання роботи іншого обладнання у випадках тривалих відключень електроенергії компанія використовує пересувні дизель-генератори», – пояснили у «Київстар».

Як правило, великі оператори мобільного зв’язку мають великий парк таких дизель-генераторів. Однак, якщо відключення електроенергії є тривалими і масштабними та охоплюють одночасно різні райони, міста чи села, абоненти можуть відчувати складнощі зі зв'язком та інтернетом. Це пов'язано з тим, що доставлення альтернативних елементів живлення одночасно до великої кількості базових станцій та технічних майданчиків потребує часу. 

У «Київстар» пояснили, що у такому разі співробітники та підрядні організації намагаються робити це максимально оперативно. Звичний режим роботи телекoммереж відновлюється одразу після стабілізації електропостачання.

«Стабільність роботи мережі залежить від тривалості та масштабів відключення електроенергії. Якщо живлення відсутнє довгий час на значній території України, то нам досить складно забезпечити роботу всього обладнання на генераторах. Зазвичай перевага віддається комутаторам і вузловим сайтам. Тобто загалом мережа працює, але періодично в різних населених пунктах виникають проблеми зі зв’язком», – повідомили у «lifecell».

Читайте також: Що робити без світла, газу та тепла. Перелік необхідних речей

Також, як зауважили у «Vodafone», у разі зникнення напруги насамперед відключається домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, переходять на мобільний інтернет. Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють, як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача. 

Мобільні оператори рекомендують користувачам під час відключень електроенергії, задля зменшення навантаження на мережу, вимкнути автозавантаження медіа в месенджерах, а також не використовувати під час відключень електроенергії застосунки, які споживають великий обсяг трафіку (наприклад, YouTube) або встановити низьку якість відео.

Юлія Осим

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!