Чи можна замінити другу дозу Covishield іншою вакциною від коронавірусу. Пояснення

1102 0
Вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.
Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

Усі вакцини AstraZeneca проти Covid-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними. Людям, яким зробили перше щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою в інших країнах. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), – повідомляють у пресслужбі Кабміну.

Там також пояснюють, що вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення. Їх не розглядають як різні вакцини, і вони є взаємозамінними.

Читайте також: За три дні на Львівщині надійшло майже три сотні заявок на вакцинацію

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Однак у МОЗ гарантують, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде доступною та в достатній кількості.

Нагадаємо, що, окрім вакцини AstraZeneca/CoviShield, в Україні вже зареєстровані, але на цей час іще відсутні вакцини BioNTech-Pfizer і Sinovac Biotech-CoronaVac. Проте, як напередодні повідомляв головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, права вибору вакцини від Covid-19 для тих, кому робитимуть щеплення, не буде.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!