Секретар РНБО назвав Telegram одним із найнебезпечніших месенджерів

1011 0
росія використовує анонімні telegram-канали, щоб доносити свою пропаганду.
Фото: Олексій Данілов

Фото: Олексій Данілов

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав Telegram одним із найнебезпечніших месенджерів та зазначив, що до влади звертаються із пропозиціями про його закриття. Про це він наголосив 13 березня під час спілкування із журналістами у Львові. 

«У 2020-2021 роках у нас було дуже багато процесів, пов'язаних з російською пропагандою і криміналітетом. Пропозиції про закриття інколи лунають, але одразу “встають” поборники свободи слова», – наголосив Олексій Данілов, відповідаючи на запитання журналіста Tvoemisto.tv, чи думає влада над тим, щоб заборонити Telegram в Україні, зважаючи на те, що його заснував виходець з росії. 

Олексій Данілов додав, що з іншими месенджерами теж схожа історія і що таким чином росія спробує впливати на вибори у США, Великій Британії. 

«Що стосується відпрацювання Німеччини, то росіяни там – як вдома. Німці зараз на це не звертають увагу, але там народжуються ультраправі партії та ультраліві партії», – уточнив Олексій Данілов. 

За його словами, на міжнародному рівні мають прийняти правила, щоб урегулювати використання анонімних каналів комунікації. «Ви маєте право бути у будь-якому, але маєте авторизуватися», – зазначив секретар РНБО.

Також Олексій Данілов назвав три країни, де найактивніше працює російська пропаганда.

Раніше про те, що Telegram містить низку загроз для національної безпеки України, зазначили в українській розвідці. «Мова йде не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, питання до самої платформи. Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни», – наголошував представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.

В Україні діє понад 33 тисячі активних telegram-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. При цьому Україна – на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 мільйоном підписників.

 

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!