У яких населених пунктах на Львівщині запровадили карантин. Оновлено

3008 0
У декількох населених пунктах запровадили обмеження на два місяці.
фото умовне

фото умовне

Станом на 22 лютого на Львівщині у декількох населених пунктах тривають карантинні обмеження через виявлений сказ у тварин. Карантин у такому випадку запроваджують на два місяці з дня виявлення сказу за умови відсутності нових випадків захворювання.

Де запровадили карантин

  • У Бистриці, що на Дрогобиччині. Там хвора на сказ собака покусала трьох людей. Через це у селі та його 5-кілометровій зоні запровадили карантин. Він триватиме до 8 березня 2024 року включно.

  • У Східниці у Дрогобицькому районі та 5-кілометровій зоні (с. Новий Кропивник ). Там запровадили карантин до 16 березня через сказ у кота.

  • У селі Раневичі Дрогобицького району сказ виявили у лисиці. Обмеження триватимуть у Раневичах та 5-кілометровій зоні (с. Почаєвичі) до 16 березня. 

  • У селі Сторона, що у Східницькій громаді, та п’ятикілометровій зоні навколо запровадили карантинні обмеження через сказ у собаки. Карантинні обмеження триватимуть до 9 квітня 2024 року включно.

  • У селі Орів Трускавецької громади та 5-ти км зоні (село Зимівки). Карантин діятиме до 14 квітня 2024 року включно.

Оновлено:

Згодом стало відомо, що карантин також запровадили у Львові. Обмеження ввели в ЛКП «Лев» та 5-кілометровій зоні довкола місця відлову собаки, у якої виявили сказ, тобто на вулиці Гоголя.

Читайте також: Де на Львівщині можна зробити вакцину від сказу

Довідка:

Сказ  це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;

  • подряпину та мікроушкодження шкіри;

  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі  лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Читайте також: Що робити, якщо вас вкусив собака. Поради від МОЗ

Як раніше зазначала у коментарі Tvoemisto.tv епідеміологиня Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Ірина Фесенко, на Львівщині є вакцина від сказу «антирабічний імуноглобулін». У випадку укусу, ослинення, подряпин від тварини, що заражена сказом, необхідно негайно звернутися по медичну допомогу в найближчий медичний заклад. 

«Потрібно одразу звертатися в найближчу лікувальну установу, травмпункт, амбулаторію. Лікарі оглянуть і визначать чи призначати лікування. У Львові, здебільшого, мешканці звертаються у 8-му лікарню до рабіологів. Вакцинуватися потрібно до 24 годин. Не можна чекати наступного ранку чи дня», – підкреслила вона.

Юлія Кметик

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!