Департамент освіти Львівщини розповів про підготовку до НМТ. Що потрібно знати

619 0
Під час повітряної тривоги тестування буде перервано.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Станом на сьогодні у Львівській області на національний мультипредметний тест зареєстровались понад 20 тис. учасників.  Запрошення до тестування, у яких будуть вказані дати НМТ і адреса його проведення,  будуть розміщені в їхніх особистих кабінетах  – за 10 днів до початку. Про це повідомили у Департаменті освіти Львівщини під час брифінгу. 

Цьогоріч тестування проведуть на комп’ютерах. В аудиторіях працюватиме 15 учасників і два інструктори (торік був один). Задля безпеки не буде публічно названо ні адреси центрів тестування, ні час їх проведення.

«Сьогодні залишилось попрацювати над питанням технічного забезпечення і над тим, щоб синхронно спрацювали всі служби, щоб не було жодного збою, щоб не було жодного пробілу в логістиці. Мається на увазі, шкільні автобуси, електропостачання і навіть старлінки, що, зокрема, мають забезпечити місцеві громади. І найголовніше – це укриття. На випадок повітряної тривоги тестування буде перервано. При цьому, якщо тривога триватиме понад годину, то процес тестування відновлено не буде, діти підуть на додаткову сесію», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Читайте також: Де за кордоном можна скласти НМТ. Перелік міст оновили

Зазанчимо, 3 травня завершується реєстрація на участь у національному мультимедійному тесті. Тобто, у тих, хто хоче стати студентом вищих навчальних закладів другого, третього та четвертого рівнів акредитації, залишається два дні, щоб зареєструватись. До 7 травня ті, хто зареєструвався, мають можливість змінити свої дані. Зокрема, учасник можна змінити третій предмет. Цього року НМТ передбачає складання тесту з трьох предметів, обов'язковими є українська мова і математика, а третій тест – на вибір учасника. Також є можливість змінити населений пункт, де проходитиме тестування. Крім того, можна змінити сесію. Основна сесія НМТ пройде з 5 до 23 червня, додаткова – 11-24 липня. Також у червні буде додатковий етап реєстрації для участі у додатковій сесії.

«На сьогодні ми маємо кілька дзвінків від абітурієнтів з окупованих територій. Ми їм радимо реєструватись для участі у додатковій сесії з надією, що у липні вони зможуть вибратись із тих територій (має бути безпосередня участь), або чекати розпорядження Міністерства освіти і науки, як було минулого року, коли діти з окупованих територій отримали змогу вступати до вишів без результатів НМТ», – наголосила директорка Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Читайте також: Створили довідник з найпоширенішими питаннями учасників НМТ

За словами Лариси Середяк, багато українських вступників перебувають за кордоном, вони зможуть скласти НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, котрі на сьогодні відкриті у 32 країнах (Польща – у 6 містах, Німеччина – у 4), що прийматимуть дітей у червні. Кількість місць у тих центрах обмежена: наприклад, якщо хтось не встиг зареєструватись у Берліні, доведеться їхати до Лейпцига.

Для вступу у магістратуру цього року треба буде скласти: єдиний вступний іспит – ЄВІ; єдине фахове вступне випробування – ЄФВВ. Реєстрація на ЄВІ триватиме з 8 по 31 травня. Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії закладу вищої освіти, після цього буде створено Кабінет учасника ЄВІ/ЄФВВ. Тестування відбудеться 23-21 липня, результат оприлюднять до 25 липня.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 
 
 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!