Депутати не підтримали перейменування Червонограда. Що відомо

1278 0
Депутати звернулись до Верховної ради з проханням врахувати думку громадськості щодо перейменування Червонограду.
Фото: Умовне

Фото: Умовне

Під час сесійного засідання 16 листопада депутати Червоноградської міської ради не дійшли згоди щодо рішення «Про звернення до депутатів Верховної ради України щодо перейменування Червонограда». Йдеться про перейменування міста Червоноград на Червоноград. 

«Депутати не дійшли згоди щодо рішення «Про звернення до депутатів Верховної ради України щодо перейменування Червонограда» відтак рішення знято з розгляду», – йдеться у повідомленні міськради.

Читайте також: Як можуть перейменувати Червоноград на Львівщині та чому жителі проти

Також депутати звернулись до Верховної ради з проханням врахувати думку громадськості щодо перейменування Червонограду.

«Звертаємося з проханням врахувати думку громадськості при розгляді питання щодо перейменування Червонограда, а саме: більшість  громади висловлюється проти перейменування, бажають залишити назву міста Червоноград, а серед мешканців, які висловлювалися за перейменування, серед усіх  варіантів нової назви для нашого міста, найбільше людей підтримує назву Кристинопіль», – йдеться в повідомленні.

У коментарі Tvoemisto.tv заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова спеціальної робочої групи Тарас Тирко повідомив, що, ймовірно, це питання ще раз розглянуть на наступній сесії міської ради у грудні. 

«Був проєкт рішення, який розглядався на депутатській комісії, де запропонували внести зміни щодо перейменування міста. Більшість проголосували за основу, після чого голосували за правки, яких було кілька. Одну зачитав я, інші дві – депутати від фракції «Голос». Відповідно під час розгляду депутати не підтримали жодну із правок, рішення не прийняли, і зняли це питання з розгляду», – зазначив він.

Він додав, що під час сесії в залі були присутні активісти, які вимагали залишити чинну назву міста без змін і відкласти це питання до закінчення війни.

Нагадаємо, місто Червоноград увійшло до переліку населених пунктів, які Національна комісія зі стандартів державної мови пропонує перейменувати. Це місто потрапило туди через невідповідність лексичним нормам української мови, що, зокрема, стосуються російської імперської політики. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію.

З 26 жовтня до 2 листопада на сайті Червоноградської міської ради тривало голосування за нову назву для міста. Відомо, що всього проголосували 2823 мешканців, а у громаді проживає понад 90 тисяч осіб. Найбільшу кількість голосів віддали за перейменування міста Червоноград на Червоноград.

Детальніше про те, що каже влада, чому мешканці проти та які назви пропонували, читайте тут. А також чому Червонограду слід повернути історичну назву читайте у колонці Tvoemisto.tv.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!