Експорт товарів з Львівщини зменшився на майже 16%

908 0
У 2023 році підприємства Львівщини експортували товарів на 2552,5 млн дол.
фото умовне

фото умовне

У 2023 році експорт товарів з Львівщини зменшився на 15,6%, а імпорт зріс на 7,4%. Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області.

У 2023 році підприємства Львівщини експортували товарів на 2552,5 млн дол., а імпортували – на 5785 млн дол. У порівнянні з 2022 роком, експорт підприємств області зменшився на 15,6%, імпорт – зріс на 7,4%.

Серед товарів, які Львівщина експортувала в 2023 році, переважали електричні машини (16,4% від обсягу експорту області), жири та олії (14,9%), меблі (12,1%).

Основу імпорту товарів становили палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки (28,4% від обсягу імпорту області), засоби наземного транспорту, крiм залізничного (8,1%), електричні машини (7,5%).

Читайте також: Як змінився експорт українських товарів до Польщі за три роки. Дослідження 

Нагадаємо, аграрний сектор в Україні, якщо взяти кількість експортної продукції, займає 60%. Ексначальник Головного управління сільського господарства та продовольства Львівської ОВА Іван Стефанишин вважає, що це не є нормально.

«Україна експортує всі види продукції: хімічної, машинобудівної і т.д., а більшість коштів надходить саме від сировини аграрного сектору. Це свідчить про те, що країна є аграрна, має сировинний напрямок розвитку економіки».

Детальніше про ситуацію з продуктами в Україні, а також про імпорт та експорт читайте за посиланням

Юлія Кметик

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!