«Чимало голосів за Садового – були голосом проти Синютки». Політолог про результати екзит-полів

7108 0
Львів’яни не захотіли, щоби мова агресії стала нормою, вважає політолог Олександр Антонюк.
Фото: Христина Процак

Фото: Христина Процак

Виборча кампанія, яку проводила «Європейська солідарність» і Олег Синютка у Львові, базувалася на атаці по Садовому і була агресивною, тому львів'яни не захотіли, щоб це стало нормою. Також вони не побачили від кандидата візії розвитку Львова. Так прокоментував результати екзит-полів, оприлюднених 22 листопада, Тvoemisto.tv політолог Олександр Антонюк.

Читайте також: Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера

За його словами, проти Андрія Садового грав не стільки Олег Синютка, скільки сам Порошенко.

«Це була навіть не критика, це було на рівні образ... Коли весь час розповідають, який Львів – Форпост. Але коли говориш цю фразу один раз – я це почув, коли другий раз – я сумніваюся, а коли постійно, то я вже у це не вірю. Виборча кампанія була агресивною, грубою і ще, враховуючи кількість медіа-майданчиків, очевидно було, що проти Садового грає не стільки Синютка, скільки сам Порошенко», – наголосив Олександр Антонюк.

Політолог каже, що протягом виборчої кампанії Олег Синютка не розповідав виборцям про органи місцевого самоврядування чи про розвиток Львова, він більше акцентував увагу на національних масштабах, на критиці Зеленського.

Очевидно також, що львівський виборець не захотів, аби ця критика і агресія ставали нормою. Тому більшість тих, хто сьогодні голосував за Садового, насправді голосували проти Синютки, проти агресивної теми, наголошує політолог.

Читайте також: Надолужити важче або Чому перемога Садового є очікуваною

Олександр Антонюк каже, що після першого туру виборів голови Львівської ОТГ математично вимальовувалося істотний розрив між кандидатами, але у штабі ЄС сподівалися, що вони підтягнуть голоси за рахунок інших партій, «Свободи», «Варти» (з якими напередодні підписали меморандум про співпрацю).

Утім, пояснює політолог, слід пам'ятати, що якщо якась сила має свій електорат, то не факт, що потім цей електорат підтримуватиме союзника, тому що мотивація виборця стає меншою. Натомість на дільниці пішли навіть ті виборці, які за інших моментів за Садового би не голосували.

«Садовий втримався. При таких мегаресурсах, які були закладені, при тому, що Петро Олексійович зі Львова фактично не виїжджав, то це дало зворотній ефект. Вони («Європейська солідарність» – ред.) перегнули з чорними технологіями, порушенням законодавства, як це сталося зі мною (коли твоє ім'я без твого дозволу використали у політичній рекламі), коли по домашніх телефонах дзвонили, і агітували. Коли пропаганди багато – то це не здорово», – підсумував Олександр Антонюк.

Читайте також: Хто такий Синютка, який зайняв друге місце

Нагадаємо, що сьогодні у Львові відбувся другий тур виборів голови Львівської ОТГ. За даними екзитполів, Андрій Садовий перемагає у другому турі виборів голови Львівської ОТГ.

За попередніми даними соціологічної компанії Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера, за Андрія Садового проголосували 62,8% виборців, натомість за Олега Синютку 37,2% тих, хто прийшов на дільниці. За даними Cоціологічної агенції Fama, Андрія Садового підтримали 62,3% мешканців ОТГ, а Олега Синютку – 37,7% виборців. 

Явка виборців у Львові у другому турі виборів мера була 38,98%.

Христина Гоголь

 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!