Київ

Готель «Україна» в Києві продали за понад 2,5 млрд грн. Хто новий власник

497 0
У процесі торгів вартість активу зросла у 2,4 раза

18 вересня, у системі «Прозорро.Продажі» відбувся онлайн-аукціон з приватизації готелю «Україна», який в центрі столиці. Торги вперше відбувалися онлайн. Про це повідомляє ФДМУ.

За право власності на актив змагалися 3 учасники. Вартість об’єкта приватизації зросла зі стартових — 1 047 637 152 гривень до фінальних — 2 511 777 888 гривень.

Найвищу ставку запропонувало ТОВ "ОЛА ФАЙН".

«Конкуренція призвела до зростання вартості активу у 2,4 рази. Це чітке підтвердження готовності українського ринку змагатися за великі об’єкти. Далі Команда ФДМУ планує провести онлайн-аукціони з приватизації АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", ТОВ "Аерок" та ТОВ "Демурінський ГЗК"», — підкреслила в.о Голови ФДМУ Іванна Смачило.

Переможець торгів має 30 робочих днів для сплати запропонованої вартості лота. Далі він зобов’язаний виконувати всі встановлені умови приватизації:

  • погасити протягом 6 місяців від дати переходу права власності борги із заробітної плати та перед бюджетом;
  • погасити кредиторські заборгованості, які наявні на дату переходу права власності на придбаний об'єкт;
  • крім заборгованості перед фізичними та юридичними особами, щодо яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції», та пов’язаними з ними особами, а також кредиторами, бенефіціаром яких є громадяни / резиденти Російської Федерації та/або Республіки Білорусь;
  • забезпечити соціальні гарантії працівникам згідно з вимогами трудового законодавства;
  • не звільняти працівників готелю «Україна» з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом шести місяців з дня переходу до нього права власності;
  • дотримуватися вимог та додаткових обмежень природоохоронного законодавства щодо користування об’єктом;
  • зберегти основний вид діяльності підприємства.

 

Строк виконання зобов’язань покупця щодо умов, які не мають визначеного періоду їх виконання, становить п’ять років від дати переходу до покупця права власності на об’єкт.

У ФДМУ нагадали, що кошти від приватизації спрямовують до державного бюджету, а від продажу санкційних активів — у фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

За даними youcontrol кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "ОЛА ФАЙН" є бізнесмен Максим Кріппа. Восени 2023-го з’явилася інформація, що він придбав GSC Game World – українську студію з розробки комп’ютерних ігор, яка створила зокрема гру S.T.A.L.K.E.R.

А в грудні була закрита угода щодо продажу київського бізнес-центру “Парус”. Цю будівлю Кріппа викупив у бізнесмена Вадима Столара та його колишньої дружини Інни Майструк.

Нагадаємо, Кабінет міністрів включив до переліку об’єктів великої приватизації державної власності готель "Україна". Його оцінили в 1,039 мільярда гривень без ПДВ.

Водночас Музей Майдану звернувся до уряду та Фонду держмайна з проханням забезпечити збереженість об'єкта культурної спадщини, оскільки будівля готелю «Україна» входить до складу пам'ятки історії місцевого значення "Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вулиці Інститутської у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року", охоронний № 946-Кв (наказ Мінкульту від 15.10.2014 № 869).

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!