Із Сихова до Підзамче за 45 хвилин. Як їздив львівський рейковий автобус

23853 0
Раніше львівський рейковий автобус, який прокурсував зовсім не довго, мав 9 зупинок.
Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

У грудні 2009 р. Львівська залізниця запустила міський рейковий автобус, який сполучав Сихів та Підзамче. Це бу громадський транспорт, що складається з моторного вагону, який обладнаний двома кабінами машиніста. Кожен вагон обладнаний двома дверима із висувними східцями для посадки із низьких платформ. На маршруті Сихів – Львів – Підзамче курсував рейковий автобус 620M, який до Львова привезли з Польщі для малодіяльних маршрутів, повідомляє Сихів Медіа.

Читайте також: S-Bahn по-львівськи, або що допоможе Львову запустити міську електричку

Львівський рейковий автобус мав 9 зупинок: Сихів – Зубрівська – Персенківка – Княгині Ольги – Коновальця – Городоцька – Львів-Головний (залізничний вокзал) – палац Гната Хоткевича – Підзамче.

У майбутньому планувалось створення другої черги рейкового автобуса, яка мала з’єднати головний вокзал та Рясне.

Схема руху рейкового автобуса у Львові

Рейковий автобус був розрахований на 90 пасажирів, фіксований проїзд становив 1,50 гривень. Через нижчу ціну, у порівнянні з іншим громадським транспортом Львова, рейковий автобус позиціонувався, як соціальний та більш доступний вид транспорту.

Квитки для проїзду пасажири могли придбати в провідників під час проїзду. А в касі для проїзду рейковим автобусом можна було придбати абонемент без зазначення прізвища, вартість якого була 60 грн на місяць. Тоді як іменний абонемент вартував лише 39 грн на місяць.

9 станцій автобус долав щодня за 45-48 хвилин, транспорт здійснював по 7 рейсів у двох напрямках.

Перший маршрут стартував о 05:50, обідня перерва тривала з 14:27 до 16:37, останній рейс завершувався о 22:21.

Читайте також: Як швидко збудувати у Львові першу лінію метро

Проєкт був чимось новим для Львова, проте не мав попиту, через що Львівська залізниця прийняла рішення скасувати рейковий автобус Сихів-Підзамче. Маршрут курсував пів року – з 1 грудня 2009 року по 15 червня 2010-го.

Рейковий автобус Pesa 620M на станції Львів

За час курсування автобусу ним скористались 67 903 пасажири, залізниця за пів року отримала лише 84 879 гривень «виручки». Тоді як витрати на експлуатацію склали близько 1 256 000 гривень.

Ще однією з причин скасування маршруту стала сильна завантаженість колій пасажирськими й вантажними поїздами.

«Без «корків» і запізнень. Із Сихова до Підзамче за 45 хвилин», – короткий опис рейкового автобуса на сайті Львівської залізниці. Інформація про який досі є на офіційному сайті залізниці.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!