Київ

Кличко нібито підтримав петицію про збереження садиби Зеленських

500 0
Рішення залежатиме від ДОКС
Фото: Дмитро Перов

Фото: Дмитро Перов

Міський голова Віталій Кличко підтримав петицію про збереження історичної садиби Зеленських на вулиці Кониського, 22 в частині вивчення можливості включення її до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Про це йдеться у відповіді мера на петицію.

«Враховуючи наявний суспільний запит та необхідність фахового вивчення питання значущості житлового будинку по вул. Олександра Кониського, 22 для історико-культурного надбання міста Києва, підтримую електронну петицію № 12870 «Зберегти історичну Садибу Зеленських!» у частині вивчення можливості включення житлового будинку на вул. Олександра Кониського, 22 до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини відповідно до встановлених вимог та процедур», - сказано в документі.

Також у відповіді на петицію за підписом міського голови вказано, що цим питанням вже займається Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

«Вирішення цього питання по суті здійснюватиметься з урахуванням опрацювання Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини при Департаменті охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) історичної довідки на житловий будинок по вул. Олександра Кониського, 22, історико-культурних, історико-архівних та бібліографічних досліджень щодо зазначеного будинку, висновку щодо його історико-культурної цінності, а також звіту за результатами науково-технологічного дослідження кладки та оздоблення відповідного будинку», - йдеться у документі.

Нагадаємо, Консультативна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА прийняла рішення з’ясувати питання чи садиба Зеленських, 1890 р. не підпадає під вимоги Закону щодо дерусифікації, бо її перший власник був російськомовним.  

Перед цим стало відомо, що забудовник подав  до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА документацію, в якій стверджує, що 134-річна садиба Зеленських на вулиці Кониського, 22 не має цінності. 

А ще раніше забудовник повісив на фасаді будівлі плакат, про нібито нецінність і неісторичність цієї будівлі. 

Поруч із будинком Зеленських у 2017 році збудували клубний будинок «Turgenev». Для того, аби продовжити будівництво, у 2018 році садибу спробували знести, але після громадського розголосу демонтаж зупинили.

Замовником першого будинку є фірма «Т-Інвест», а генеральним підрядником – компанія «БУДСЕРВІС 2».

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «Т-Інвест» була зареєстрована більше п’яти років тому спочатку у Києві, а потім змінила місце реєстрації на Чоп у Закарпатській області. Засновниками компанії є представники з окупованого Донецьку: Володимир Заруба та Валерій Квасов.

Коли ЖК «Turgenev» активно будували, то його директором був Віктор Троянчук. Він і зараз є директором фірми з купівлі та продажу нерухомості «ТУРГЕНЄВ БІЛД». Цю компанію зареєстрували у червні 2020 року, і, як повідомляє YouControl, вона входить до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Нагадаємо, що Михайло Голиця – це колишній голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд», екс-депутат Київської міської ради. Також він співвласник компанії «Геос Девелопмент». Микола Негрич - депутат Київської міської ради 7-8 скликань та зять Голиці.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!