Київ

Власник був російськомовним. Консультативна рада при ДОКС вважає, що садибу Зеленських можливо знести в рамках дерусифікації

598 0
Під таку логіку підпадає більшість пам'яток архітектури в місті

Консультативна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА прийняла рішення з’ясувати питання чи садиба Зеленських, 1890 р. не підпадає під вимоги Закону щодо дерусифікації, бо її перший власник був російськомовним. Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

«Справа в тому, що будинок збудований 1890 р. на замовлення Василя Маліна, останній був викладачем Київського Університету і викладав на той час російською мовою», - пояснив він.

Перов наголосив, що це дуже небезпечний прецедент, адже, наприклад, Шоколадний будинок на Шовковичній збудований на замовлення Семена Могільовцева архітектором Володимиром Ніколаєвим — обидва піддані російської імперії, останній так само — викладав російською.

Водночас нагадаємо, що забудовник виступає за знесення садиби Зеленських заради будівництва ЖК «Turgenev», названого на честь російського письменника.

Сьогодні садиба одна з найстаріших будівель вулиці. Відома вона стала завдяки тому, що в період з 1911 по 1915 рік тут проживала сім'я заможних міщан Зеленських.

Як ми писали, днями забудовник повісив на фасаді плакат, про нецінність і неісторичність цієї будівлі. 

На початку квітня стало відомо, що забудовник подав  до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА документацію, в якій стверджує, що 134-річна садиба Зеленських на вулиці Кониського, 22 не має цінності. 

Поруч із будинком Зеленських у 2017 році збудували клубний будинок «Turgenev». Для того, аби продовжити будівництво, у 2018 році садибу спробували знести, але після громадського розголосу демонтаж зупинили.

Замовником першого будинку є фірма «Т-Інвест», а генеральним підрядником – компанія «БУДСЕРВІС 2».

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «Т-Інвест» була зареєстрована більше п’яти років тому спочатку у Києві, а потім змінила місце реєстрації на Чоп у Закарпатській області. Засновниками компанії є представники з окупованого Донецьку: Володимир Заруба та Валерій Квасов.

Коли ЖК «Turgenev» активно будували, то його директором був Віктор Троянчук. Він і зараз є директором фірми з купівлі та продажу нерухомості «ТУРГЕНЄВ БІЛД». Цю компанію зареєстрували у червні 2020 року, і, як повідомляє YouControl, вона входить до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Нагадаємо, що Михайло Голиця – це колишній голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд», екс-депутат Київської міської ради. Також він співвласник компанії «Геос Девелопмент». Микола Негрич - депутат Київської міської ради 7-8 скликань та зять Голиці.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!