Кого можуть виключити з військового обліку з 1 квітня. Пояснення

9349 0
Після виключення з військового обліку чоловік перестає бути військовозобов'язаним чи резервістом.
Фото: depositphotos

Фото: depositphotos

В Україні всі військовозобов'язані віком від 18 до 60 років мають стати на військовий облік. Звільнитись від мобілізації під час воєнного стану можуть лише ті особи, хто має відстрочку від мобілізації або є виключеними з військового обліку. Чинне законодавство визначає сім категорій військовозобов'язаних, яких виключають з обліку і відповідно не можуть примусово мобілізувати навіть під час воєнного стану, передає NV.

Хто підлягає виключенню з військового обліку

Важливо не плутати виключення зі зняттям з військового обліку. Зняття є тимчасовою мірою, якщо чоловік змінює місце прописки, місце проживання, виїжджає за кордон або відбуває покарання за нетяжкий злочин. Після нього військовозобов'язаний стає на військовий облік повторно. Після виключення з військового обліку чоловік перестає бути військовозобов'язаним чи резервістом

Виключеними з військового обліку можуть бути такі військовозобов'язані:

  • хто раніше був засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

  • хто за станом здоров’я визнаний непридатними до військової служби у воєнний стан із виключенням з військового обліку;

  • хто досяг граничного віку перебування у запасі;

  • призвані чи прийняті на військову службу;

  • ті, що проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.

Важливо зазначити, що виїзд за кордон терміном більше ніж на 3 місяці передбачає зняття з військового обліку у ТЦК за місцем проживання та постановку на консульський облік та військовий облік у дипустановах України. Такі чоловіки не виключаються з військового обліку.

Читайте також: Євген Дикий: «Пів мільйона мобілізованих у 2024 році – це мало»

В Порядку організації та ведення військового обліку зазначається, що виключення здійснюється в територіальному центрі комплектування за особистої присутності призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Для виключення з військового обліку особа має надати ТЦК такі документи:

  • заява;

  • паспорт;

  • документи, що підтверджують підставу для виключення з військового обліку;

  • військово-облікові документи.

ТЦК виносить рішення щодо виключення з військового обліку після розгляду цих документів. Висновок можуть забрати особа або її представник.

Нагадаємо, на Львівщині загальна мобілізація військовозобов’язаних осіб триває. В області план мобілізації виконують на 70 – 80%. 

Зауважимо, що наприкінці січня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Зокрема Раді запропонували знизити призовний вік до 25 років, посилити покарання для ухилянтів, а також запровадити вручення повісток в онлайн-форматі. Також до законопроєкту внесли понад 4 тисячі правок. 

Про те, що змінить законопроєкт 10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку; на що варто звернути увагу; які питання спричиняють найбільші дискусії, Tvoemisto.tv запитало в Ярослава Жукровського, адвоката, юридичного консультанта Центру допомоги військовим та їхнім сім’ям. Читайте за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!