Коли в українських школярів розпочнеться і завершиться навчальний рік

1543 0
Уряд встановив дату початку навчального року.
Фото: З відкритих джерел

Фото: З відкритих джерел

Новий навчальний рік в українських школах розпочнеться 1 вересня і завершиться 30 червня. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів сьогодні, 24 червня, йдеться на сайті МОН.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, навчальний рік розпочнеться 1 вересня в очному режимі.

«Питання складне, адже пов’язано з безпекою наших дітей. Безпекова ситуація в країні різна, і вже зараз зрозуміло, що на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат. Так само як і на окупованих територіях», – каже прем’єр.

Читайте також: Школи Львівщини готують до навчального року в офлайні. Освітяни отримали низку рекомендацій

За його словами, місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання. Зокрема, Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству розвитку громад та територій, військово-цивільній адміністрації (ВЦА) доручено забезпечити довезення дітей до шкіл, а також безпеку в закладах освіти.

Органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки, візуалізацію шляху до безпечних місць в усіх закладах освіти.

Також у сховищах повинні бути всі умови для перебування та навчання. У кожному освітньому закладі має бути тривожна кнопка на випадок надзвичайної ситуації.

Читайте також: У Львові з 1 вересня планують відновити повноцінне навчання у школах

«ДСНС має найближчим часом завершити розробку типових протоколів безпеки, а далі ВЦА мають затвердити на їх основі індивідуальні протоколи безпеки для кожного закладу освіти та ознайомити з ними учнів та батьків», – каже прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що дитячі садочки, школи та університети на неприфронтових територіях повинні працювати: «Це важливо, і Уряд зробить все, щоб це відбулося в безпечних умовах».

Нагадаємо, до 1 вересня у школах Львівщини мають облаштувати укриття, а переселенців – відселити в інші місця. Крім того, департамент освіти і науки Львівської ОВА підготував низку рекомендацій для того, щоб діти змогли 1 вересня повернутися за парти та здобувати якісну освіту, а навчальний процес був безпечним.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!