До 1 вересня у школах Львівщини мають облаштувати укриття, а переселенців – відселити в інші місця

3235 0
Керівники закладів освіти вже отримали розпорядження облаштувати укриття і розробити план переселення внутрішньо переміщених людей.
Фото: akcent.org.ua

Фото: akcent.org.ua

Відновлення навчання в очному форматі можливе лише за наявності бомбосховищ, які облаштовують у підвальних приміщеннях навчальних закладів. Окрім цього, в багатьох школах дотепер проживають переселенці, а частину шкільних автобусів передали на потреби армії. Це питання, які громади мають вирішити до початку нового навчального року.

Як повідомили у департаменті освіти Львівської ОВА, керівники закладів вже отримали розпорядження облаштувати укриття відповідно до санітарно-технічних норм, розробити план переселення внутрішньо переміщених людей з будівель навчальних закладів та підготувати школи до початку навчального року.

Читайте також: У Львові з 1 вересня планують відновити повноцінне навчання у школах

«Необхідно зробити усе можливе, щоб з 1 вересня навчання відбувалося у звичному режимі та було безпечним для учасників освітнього процесу. Враховуючи небезпечну ситуацію в країні, відкриття шкіл можливе лише за наявності укриттів на випадок обстрілів», – каже очільник департаменту Олег Паска.

Щоб відновити очне навчання на Львівщині, в районах області організовують виїзні наради керівництва департаменту освіти ЛОВА із керівниками відділів освіти територіальних громад та керівниками навчальних закладів. Відповідні наради вже провели у громадах Яворівського, Самбірського, Дрогобицького та Стрийського районів.

Читайте також: Важливо повернути дітей за парти. Лілія Гриневич про освіту та безпеку учнів під час війни

Нагадаємо, що львівські школярі з початком російського вторгнення знову перейшли на дистанційне навчання. Натомість із 1 вересня у Львові та обалсті планують відновити повноцінне навчання у школах – для цього у всіх навчальних закладах міста мають підготувати і покращити укриття, а переселенців відселити в інші місця. Проректорка Київського університету ім. Бориса Грінченка, міністерки освіти і науки 2016 – 2019 років Лілія Гриневич в інтерв'ю Тvoemisto.tv сказала, що спочатку через коронавірус, а тепер через війну в дітей виникли великі прогалини у навчанні.

Тvoemisto.tv організовує 3 червня, о 16.00, публічну дискусію за участі посадовців, вчителів та батьків на тему «Якою буде освіта у школах Львова у час війни». Учасники дискусії обговорять питання, як і коли у Львові планують налагодити навчальний процес, чи вдасться звільнити приміщення шкіл, щоб діти повернулися до офлайн навчання, і чи місто готове створити безпечні умови для перебування дітей та вчителів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!