Комітет Верховної ради вніс законопроєкт щодо перейменування Червонограду

2548 0
Перейменують не тільки місто, а і район.
Фото: Умовне

Фото: Умовне

Комітет Верховної ради вніс законопроєкт щодо перейменування міста Червоноград на Шептицький. Про це стало відомо з картки закону на сайті ВРУ. 

Наразі Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування завершив розгляду законопроєкту.  Раніше Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення щодо перейменування Червонограду на Шептицький.

Читайте також: Як можуть перейменувати Червоноград на Львівщині та чому жителі проти

Нагадаємо, місто Червоноград увійшло до переліку населених пунктів, які Національна комісія зі стандартів державної мови пропонує перейменувати. Це місто потрапило туди через невідповідність лексичним нормам української мови, що, зокрема, стосуються російської імперської політики. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію.

З 26 жовтня до 2 листопада 2023 року на сайті Червоноградської міської ради тривало голосування за нову назву для міста. Відомо, що всього проголосували 2823 мешканців, а у громаді проживає понад 90 тисяч осіб. Найбільшу кількість голосів віддали за перейменування міста Червоноград на Червоноград.

Під час сесійного засідання 16 листопада депутати Червоноградської міської ради не дійшли згоди щодо рішення про перейменування міста Червоноград на Червоноград. 

Читайте також: Чому Червоноград перейменовують на Шептицький

Детальніше про те, що каже влада, чому мешканці проти та які назви пропонували, читайте тут.

Додамо, що в межах законопроєкту у Львівській області планують перейменувати 9 населених пунктів та назву Червоноградського району:

  • село Кіз’я Золочівського району на село Кізя;

  • село Підгородне Золочівського району на село Підгороднє;

  • село Червоне Золочівського району на село Галицьке;

  • село Чішки Золочівського району на село Чишки;

  • село Гончари Львівського району на село Гончарі;

  • село Красічин Львівського району на село Красичин;

  • село Листв’яний Стрийського району на село Листвяний;

  • село Іорданівка Яворівського району на село Йорданівка;

  • Червоноградський район на Шептицький район;

  • місто Червоноград Червоноградського району на місто Шептицький.

 

 

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!