Львівська облрада закликала громади завершити процес декомунізації до кінця наступного року

711 0
На території Львівщини таких об’єктів є понад 170.
Фото: Твоє місто/ Іван Станіславський

Фото: Твоє місто/ Іван Станіславський

Львівська облрада закликала громади області якнайшвидше завершити процес декомунізації та деколонізації в області. Відповідне рішення депутати ухвалили на сесії 20 вересня. Ним встановили терміни – процес має завершитися до кінця 2023 року.

Йдеться про рекомендації територіальним громадам на Львівщині демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим; про перенесення місць поховань загиблих у воєнний і післявоєнний періоди 1939-1954 років із території населених пунктів на кладовища та про перейменування вулиць, площ та інших об`єктів топоніміки, назви яких пов’язані з державою-агресором. 

Читайте також: Війна, конфлікт, агресія. Як правильно називати боротьбу українців та дії росіян

«Ми хочемо прибрати маркери радянського окупаційного режиму – пам’ятники, меморіали, а поховання енкаведистів, датовані 1939-1954 роками, перенести на кладовища. У цивілізованій державі на площах і вулицях не може бути поховань, це суперечить будь-яким принципам моралі, християнським принципам, санітарним нормам тощо. Тому, сподіваюся, рішення обласної ради стимулюватиме профільне міністерство дати дозвіл на переміщення цих пам’яток і зняття їх з обліку», – каже голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції обласної ради Святослав Шеремета.

Додамо, що на території Львівщини таких об’єктів є понад 170.

«Крім того, варто перейменувати вулиці, парки, сквери, назви яких мають відношення до країни-агресора, і таким чином завершити процес деколонізації», – додав він.

Читайте також: «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян

Нагадаємо, що ті об'єкти у Львові та області, що пов’язані з радянською історією та культурою, пропонували позбавити статусу пам’яток історії. Чимало з них вже знищені часом, ще частина адаптовані під український контекст. Як пояснював у коментарі Tvoemisto.tv голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко, окрім суперечливого статусу пам’ятників та могил, які вшановують радянських солдатів та комуністичний режим, проблема також у тому, що більшість цих об’єктів розташовані у центрі міст і сіл, що суперечить нормам чинного українського законодавства.

Ольга Коваль

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!