Львівські архітектори запропонували облаштувати в центрі міста річку

3512 0
Штучна імітація річки може коштувати приблизно від 3-5 млн доларів.
Фото: Guess Line Architects

Фото: Guess Line Architects

Львівське архітектурне бюро Guess Line Architects розробило концепцію штучної водойми та громадського простору у самому центрі Львова – навпроти оперного театру і аж до пам’ятника Шевченкові. Водойма імітує русло річки Полтва. Про це Тvoemisto.tv розповів архітектор Guess Line Architects Андрій Лесюк.

Читайте також: Що відомо про підземну річку Львова. Прогулянка «узбережжям» Полтви

За його словами, відповідно до проєкту, протяжність річки становить 100-120 метрів і вона тече за принципом фонтану, коли воду заливають у резервуар і насос з фільтрами автоматично перекачує її по колу. Навколо пропонують облаштувати громадський простір, а пішохідну частину дещо змістити. Саму річку Полтву з колектора вивільняти не планують.

«У Львові дуже мало водойм. Та й сама ідея зробити річку в центрі міста – давня. Але оскільки цього ніхто не розвивав, це вирішили зробити ми. Штучна імітація річки – суто бачення нашого архітектурного бюро, і аж ніяк не чиєсь замовлення. Саму річку Полтву ми не відкриваємо, бо це занадто дорого, та й нерентабельно. На очищення річки певно пішли б мільйони. Тому це лише штучна імітація водойми, без джерела», – каже Андрій Лесюк.

Читайте також: Як виглядав Львів з річкою. Фото

За підрахунками архітектора, втілення проєкту штучної річки вартує приблизно від 3 до 5 млн доларів.

Будь-які перемовини чи то з керівництвом міста чи іншими установами щодо облаштування штучної водойми в центрі міста наразі не велися. Не пропонували нікому свій проєкт й архітектори.

Читайте також: Не лише Полтва. Львів міг би бути містом 400 озер

«Кожен архітектор хоче, щоб його проєкт був якнайшвидше втілений, але розумію, що це все питання грошей. Проєкт у широкому доступі зְ’явився лише сьогодні, його ще мало хто бачив, тож жодних пропозицій не було. Таких великих коштів у міста на має, тут потрібен потужний інвестор», – каже Андрій Лесюк.

За його словами, якщо б інвестор таки знайшовся, проєкт можна було б втілити за 1,5-2 роки.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!