
Фото: prolviv.com
Під час сесії Львівської міської ради депутати ухвалили створення наглядових рад при двох комунальних підприємствах – «Львівводоканал» та «Львівсвітло». Саме «Львівводоканал» є одним із збиткових підприємств. Як повідомляв раніше у коментарі Tvoemisto.tv депутат ЛМР Віталій Троць, торік воно було збитковим на 340 мільйонів грн, цього року – на 331 мільйон грн. Натомість ЛКП «Львівсвітло» має підвищити свої доходи.
Над створенням наглядових рад мають працювати протягом трьох місяців, а запустити їх – до 1 жовтня 2023 року. Після підтримки цього рішення міськрадою на наступне пленарне засідання мають винести проєкти змін до статутів і також працюватимуть над створенням конкурсних комісій по затвердженню членів наглядових рад.
«Будемо аналізувати, які фахівці потрібні кожному конкретному підприємству: кому аудитор, кому фінансист, а кому айтівець. Буде комісія, яка обиратиме членів наглядової ради. До неї входитимуть депутати, чиновники і представники ЛКП. Але кандидати в наглядову раду не мають бути з ними пов’язані», – пояснювала раніше депутатка Львівської міськради від «Європейської солідарності» Уляна Пак.
Зазначимо, що спершу депутати обирали 10 найбільш дотованих містом підприємств. Серед них були: КП «АТП-1», ЛКП «Львівводоканал», ЛКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Залізничнетеплоенерго», ЛКП «Львівелектротранс», ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Львівсвітло», ЛКП «Зелене місто», ЛКП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» і ЛКП «Зелений Львів». Але міський голова не погоджувався з такою кількістю і запропонував два – «Львівсвітло» та «Львівводоканал».
Наглядові ради при ЛКП – це новий орган управління, який матиме стратегічне значення, тобто працюватиме на оптимізацію, шукатиме можливості й пропонуватиме шляхи розвитку та ефективності. Депутати вважають, що він мусить бути незалежним від міських чиновників, міського голови і депутатів. А для реального впливу наглядова рада повинна мати право звільняти керівника ЛКП.
Загалом щодо питання створення наглядових рад дискутують уже давно. Наприклад, торік у ЛКП «Львівелектротранс» виявили порушень і недоліків в управлінні фінансами на 314,9 мільйона гривень. У КП «Адміністративно-технічне управління» – на майже 70 мільйонів гривень. А вже цього року в ЛКП «Рембуд» знайшли непродуктивних видатків на 126,5 мільйона гривень і втрат на 4,7 мільйона гривень. Львів щороку втрачає величезні суми через неефективне або ж відверто шкідливе управління комунальними підприємствами. Про ці порушення можна довідатися переважно зі звітів держаудиту або ЗМІ. Однак це мізер порівняно з тим, що відбувається там насправді, кажуть депутати міськради, будучи впевненими, що більшість комунальних підприємств можуть бути беззбитковими, а деякі навіть стати прибутковими завдяки якісному управлінню.
Саме щоб змінити це, депутати пропонують створити наглядові ради при ЛКП, які допомогли б покращити ефективність роботи.
Більше про це читайте тут.
Софія Шавранська
_______________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.