Львівські лікарі прооперували новонародженого хлопчика з важкою вадою розвитку

847 0
Їжа не могла потрапити у шлунок хлопчика через атрезію стравоходу.
фото: охматдит

фото: охматдит

Лікарі «Охматдиту» прооперували новонародженого хлопчика з атрезією стравоходу. Це вада розвитку, при якій верхня частина стравоходу сліпо закінчується, а нижня частина впадає у дихальні шляхи. Про це повідомила пресслужба лікарні. 

Денис народився у пологовому Ходорова з вагою 3050 кг. Після народження у хлопчика виявили ваду - атрезію стравоходу і нижню трахео-стравохідну норицю та вже за 4 години перевели до лікарні. У шпиталі команда фахівців відразу зробили операцію малятку.

«Атрезія – це відсутність можливості потрапляння їжі у шлунок. У таких немовлят шлунковий вміст потрапляє у дихальні шляхи. Розвиваються тяжкі ускладнення: дихальні розлади, аспіраційна пневмонія. Їсти немовлятко теж не може. Це дуже небезпечно. Тому дуже важливо у цій ситуації швидко прооперувати немовля. У пологовому швидко поставили діагноз і одразу сконтактували з нашою лікарнею. Це теж дуже важливо», – розповів дитячий хірург Олег Ленів.

Читайте також: Львівські лікарі врятували 9-річного хлопчика із кісткою у нирці

Атрезія стравоходу – це одне із найважчих вад розвитку у новонароджених. Корекція таких вад є складною і вимагає високого професіоналізму хірургів та анестезіологів.

«Дитина перебувала тиждень на штучній вентиляції легень. Малятку проводили знеболення, повне парентеральне харчування. Пізніше дитина була екстубована, харчувалася через зонд. Також проводили контрастування стравоходу аби довідатися стан анастомозу. Там усе добре було», – додала завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених “Охматдиту” Галина Заремба.

Нагадаємо, депутати ухвалили приєднання львівського «Охматдиту» до Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру. Новий медичний заклад матиме назву «Львівський регіональний клінічний центр медицини дитинства».

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!