Львівські медики провели дві унікальні операції на серці крізь щілини між ребрами

536 0
Медики разом з польськими хірургами провели протезування та пластику крізь 5️-тисантиметрову щілину між ребрами.
Фото: ЛШМД

Фото: ЛШМД

Львівські медики Центру серця і судин, що у Львівській лікарні швидкої допомоги, провели дві унікальні операції на мітральному клапані. Зокрема, провели протезування та пластику крізь п’ятисантиметрову щілину між ребрами, йдеться на Фейсбук-сторінці лікарні.

Читайте також: Львівські лікарі врятували чоловіка з важкою травмою голови

«Новий рівень кардіохірургії в Лікарні швидкої допомоги Львова. Вперше медики Центру серця і судин провели втручання на мітральному клапані – протезування та пластику крізь 5️-тисантиметрову щілину між ребрами. Це дозволило врятувати два життя», – йдеться у повідомленні.

Перші операції львівські медики виконали спільно із польськими хірургами.

У двох пацієнтів – 64-річної жінки та 38-річного чоловіка – були хворі мітральні клапани. Як наслідок у них було пришвидшене серцебиття, задишка, набряки на ногах. Лікарі зважили всі показники, запросили польських колег та почали готуватися до перших операцій на мітральному та тристулковому клапанах.

Читайте також: Без зупинки серця. Львів'янину провели унікальну операцію через міні-розріз

Жінка мала хронічну ревматичну хворобу серця, яка далася взнаки лише нещодавно. Коли зрозуміла, що більше зволікати не можна, їй замінили вражені хворобою елементи клапана на штучний, який забезпечив  правильний односторонній рух крові крізь себе.

У чоловіка була набута вада серця з важкою мітральною недостатністю. У молодому віці він не міг пройти по кімнаті й кількох метрів без задишки. Йому «відремонтували» пошкоджені елементи у структурі клапана та відновили його правильну функцію. Для цього пришили неохорди – штучні хорди, спеціально сформовані хірургами, і стабілізували клапани звужуючими кільцями.

За словами медиків, втручання з мінідоступу є малотравматичним та сприяє швидшому відновленню пацієнта. До активного життя пацієнти повертаються через два тижні замість 2-3 місяців.

Нагадаємо, кардіохірурги Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги виконали рідкісну для України операцію – міні-АКШ. Складні аортокоронарне та мамарнокоронарне шунтування вони зробили через маленький розріз між ребрами, без традиційного розтину грудини і зупинки серця. Про це повідомив головний лікар Олег Самчук.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!