![Фото: Перше тмо](/media/gallery/full/5/5/55555555555555_df48e.jpg)
Фото: Перше тмо
9-річному хлопчику видалили уламок міни довжиною 8 мм з головного мозку. Про це повідомили у дитячій лікарні святого Миколая.
Михайлик отримав надважке поранення голови під час чергового мінометного обстрілу Херсону 31 грудня 2023 року. Коли почалася атака, хлопчик разом з другом саме були в кафе. Осколки міни потрапили Михайликові прямо в голову, а його 11-річний друг загинув на місці.
Першу хірургічну допомогу Михайликові надавали херсонські лікарі, а вже миколаївські виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак осколок міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці, адже він був надто глибоко. Тоді ліва частина тіла хлопчика була повністю паралізована — знерухомлені рука, нога і пів обличчя.т Та згодом у Михайлика почалися судомні напади. Однією з ймовірних причин цього наслідку воєнної травми у дитини міг бути той самий уламок у мозку.
Як з’ясували львівські нейрохірурги, дрібненький уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла. Їм потрібно було видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см в мозку, тож вони могли зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати.
Читайте також: Львівські хірурги видалили 10-сантиметрову пухлину в дитини
Під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу лікарі таки змогли безпечно дістатися ділянки головного мозку, де заліг 8-міліметровий уламок ворожого залізяччя. У ході цієї ж операції вони також закрили відсутню частину черепа титановою пластиною. Попереду у Михайлика тривале відновлення. Аби покращити рухові функції, з хлопчиком і далі займаються фізичні терапевти.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.