Львівський вчений зафільмував тюленів на станції «Академік Вернадський»

977 0
Нещодавно учасники 28-ї експедиції вирушили на станцію.
Фото: скріншот з відео Сергія Глотова

Фото: скріншот з відео Сергія Глотова

Нещодавно учасники нової, 28-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) вирушили на станцію «Академік Вернадський». Серед них є двоє львів'ян – Тарас Перетятко та Сергій Глотов.

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Сергію Глотову вдалося зафільмувати тюленів, які проживають на острові Дарбо. 

«Оскільки у ведделлів пошук їжі триває здебільшого вночі, то вдень можна спостерігати їхні вилежування на узбережжях навколишніх островів», – йдеться в повідомленні.

У науковому центрі зазначають, що в районі, де перебувають учасники експедиції мешкають такі представники родини Тюленевих: тюлень Верделла, тюлень-крилеїд, морський леопард, південний морський слон.

Читайте також: На станції «Академік Вернадський» зафіксували новий температурний рекорд

«Це все так звані справжні тюлені, але є й один вид «несправжніх», вухатих – південні морські котики. Вони живуть і розмножуються теж переважно в Субантарктиці, а до нас припливають восени, щоб відпочити на кам'яних схилах», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що у 28-й експедиції – 14 учасників: 9 вчених (по 3 на кожен напрям досліджень – біологія, метеорологія, геофізика), лікар, кухар, сисадмін, системний механік та дизеліст-електрик. Вони працюватимуть на станції впродовж року.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!