Міністерство освіти нагадує: скласти ЗНО школярі зможуть лише з ID-карткою

1796 0
Відтак, львів’ян просять не зволікати і звернутись для оформлення ID-картки, щойно дитині виповниться 14 років.
фото: ukurier.gov.ua

фото: ukurier.gov.ua

Міністерство освіти та Державна міграційна служба нагадують, що школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутись для оформлення ID-картки. Інакше вони не зможуть скласти ЗНО, інформує прес-служба міністерства.

Зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адміністративна послуга є безкоштовною. Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до відповідного органу. Це може бути або територіальний підрозділ Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання, або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Читайте також: Як львів'янам отримати ID-паспорт. Інструкція

Нагадаємо, копія паспорта є необхідною для комплекту документів, що подається для реєстрації на ЗНО.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

  • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
  • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Читайте також: Які зміни чекають на випускників у 2019 році. Три нововведення ЗНО

Своєчасне отримання паспорта є актуальним і для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу. Під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!