Київ

Московському патріархату закрили доступ до печер і мощів Києво-Печерської лаври

535 0
У печерах працюватиме комісія Мінкульту, яка перевірить цілісність культурних цінностей
Фото: news.church.ua

Фото: news.church.ua

Ченцям і вірянам Української православної церкви, афілійованої з Російською православною церквою, із 21 березня заборонили заходити в печери Києво-Печерської лаври. Про це заявили представники УПЦ МП.

Як повідомляється, 20 березня 2023 року від керівництва національного заповідника Києво-Печерська лавра до УПЦ МП надійшов лист з повідомленням про те, що віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер буде припинений через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей. 

Крім того, як скаржаться московські прислужники, у зв’язку із цим припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм). 

У міністерстві культури підтвердили, що 21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

«Мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями. Молитва буде неможлива й у кількох храмах поблизу печери — припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм)», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого тижня народні депутати звернулись до голови СБУ з проханням прослідкувати за збереженням та безпекою музейних експонатів Києво-Печерської Лаври. 

Заповідник Києво-Печерська Лавра повідомив, що з 29 березня договір про оренду будівель комплексу буде розірвано на підставі висновків міжвідомчої робочої групи й листа Міністерства культури та інформполітики від 9 березня. УПЦ МП закликали до 29 березня звільнити державні приміщення, які вона орендує на території Нижньої Лаври на вулицях Лаврська, 11 та Лаврська, 15.

Водночас так званий намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь заявив, що так звані ченці не збираються залишати Лавру.

Станіслав Нестеренко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!