Київ

СБУ просять прослідкувати, аби московські попи не вкрали з Києво-Печерської Лаври мощі та ікони

431 0
Росіяни можуть вдатися до провокацій у зв'язку із вимогою залишити Києво-Печерську Лавру
Фото: Відкриті джерела

Фото: Відкриті джерела

Народні депутати звернулись до голови СБУ з проханням прослідкувати за збереженням та безпекою музейних експонатів Києво-Печерської Лаври. Про це заявив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Зокрема, ідеться про мощі та інші дороговартісні й історично значущі предмети, які мають бути повернені державі.

«Компетентні органи подбають, щоб нічого не було втрачено з Києво-Печерської Лаври. На мій погляд, Росія буде намагатися вдатися до провокацій і заважатиме звільненню Лаври до 29 березня. Однак, наскільки мені відомо, наші правоохоронці до цього готові», — зазначив політик.

Нагадаємо, заповідник Києво-Печерська Лавра повідомив, що з 29 березня договір про оренду будівель комплексу буде розірвано на підставі висновків міжвідомчої робочої групи й листа Міністерства культури та інформполітики від 9 березня. УПЦ МП закликали до 29 березня звільнити державні приміщення, які вона орендує на території Нижньої Лаври на вулицях Лаврська, 11 та Лаврська, 15.

Водночас так званий намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь заявив, що так звані ченці не збираються залишати Лавру.

Станіслав Нестеренко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!