
Фото: william-reed.com
Міністерство охорони здоров’я опублікувало ілюстрації, якими закликають українців залишатися вдома. На ілюстрації з жінкою вказано, що вона залишається вдома й має змогу зробити вологе прибирання й продезінфікувати оселю, а чоловік – пройти онлайн-курси.
Ці зображення викликали чимало обурливих коментарів у мережі. Зокрема на сексизми в ілюстраціях звернула увагу спільнота Гендер у деталях.
«Прикро, але зображення саме жінки як такої, яка здійснює вологе прибирання, а чоловіка, який у той час займається онлайн навчанням – це усталені гендерні стереотипи, які варто було б підважувати, а не поширювати», – розповіла в коментарі кампанії проти сексизму «Повага» гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк.
Вона зазначила, що попри позитивну мету соціальної реклами, ілюстрації пропагують поширені гендерні стереотипи. За її словами, в українському суспільстві жінки зіштовхуються з подвійним навантаженням, адже окрім оплачуваної праці здійснюють непропорційно велику частку неоплачуваної хатньої й доглядової праці.
Координаторка кампанії «Жінки проти пандемії» Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу також вказує, що такі малюнки транслюють ґендерні стереотипи та є недоречними щодо тих умов, в яких через пандемію опинилися жінки.
Додамо, що Роботи належать українській художниці Євгенії Гапчинській, а зображення розробили в Інституті когнітивного моделювання.