На Львівщині оцифрують один з найстаріших храмів
Водночас триває оцифрування Староскварявського іконостасу XVI-XVIII ст.

19 серпня 2023, 20:50

Львівський музей історії релігії за підтримки Українського культурного фонду розпочав створення 3D-моделі храму Святого Архистратига Михаїла, що знаходиться в селі Стара Скварява. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Водночас триває оцифрування Староскварявського іконостасу XVI-XVIII ст.

Також в межах проєкту відбудеться літня школа іконопису, в якій місцеві школярі, а також молодь і діти зі статусом внутрішньо-переміщених осіб створять ікони за мотивами музейного іконостаса.

Нагадаємо, що у Львові в межах проєкту «FrankoData: відкритий цифровий музей» оцифрують архіви Дому Франка. Це спільний проєкт з Інститутом франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка і за підтримки Українського культурного фонду.

Для довідки

Дерев’яна церква, що збереглася до наших днів, з’явилася в Старій Скваряві в 1715 році, але вона була побудована раніше – в 1508 році. На одному з брусів, з яких вона складена, написаний рік зведення. У Стару Скваряву храм був перенесений з сусіднього села Глинська, що стоїть на горі Горай на місці стародавнього городища Щекотин. До церкви перенесли і її іконостас – один з кращих пам’ятників Перемишльської школи іконопису.

Найдавнішими в ньому є ікони молельного ряду середини XVI століття, на яких зображені по два євангельських сюжети і по дві фігури святих.


Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

CityLife
Тут був Святий сад і колишній Костел кармелітів босих
Tvoemisto.tv започатковує проєкт про історію локацій у Львові, де розташовані відомі заклади громадського харчування. Ми розповідатимемо про історичні будинки, в яких вони працюють, про визначні споруди поруч та площі. Сьогодні розповімо про площу біля Храму святого архистратига Михаїла УГКЦ, колишнього Костелу кармелітів босих, де розташований монастир та колишній Святий Сад, кав'ярня «Кармель», паломницький центр «Рафаїл», медіа-хаб «Твоє Місто», гостинний дім, конференц-зали та магазин «Ніколаус».

18 вересня 2021, 11:30

Кармелітів виселили Важко повірити, що колись на вуличці, яка зараз веде до Храму святого архистратига Михаїла УГКЦ, монастиря та закладів, були сараї. У них тримали голубів та безліч різних речей. Львовознавець Петро Радковець розповідає, що колись тут був «Шанхай гіршого гатунку»...
Читати повністю
ArrowUpRightIcon

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"