На Львівщині провели дослідження питної води. Результати

21717 0
Вода з багатьох проб має перевищення жорсткості.
фото умовне

фото умовне

У квітні 2024 року на Львівщині провели лабораторні дослідження питної води централізованого водопостачання. Під час нього виявили, що вода з багатьох проб має перевищення жорсткості, а вода з проби у Великих Мостах бактеріально забруднена. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Дослідження проводили на окремі специфічні санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, зокрема, органолептичні показники, залізо, жорсткість, нітрати, аміак та зв’язаний хлор.

Читайте також: На Львівщині виявили питну воду, забруднену нітратами

Фахівці виконали лабораторні дослідження проб води відібраної із 112 контрольних точок централізованих водопроводів міст і селищ області, зокрема, в Львові із 31 точки контролю. Всього дослідили 227 проб води. Зокрема, воду брали із 6 водопровідно-насосних станцій МКП «Львівводоканал» - «Збоїща», «Кривчиці», «Довга», «Винники», «Сихів», «Північна» в Львові.

Також на розширений обсяг санітарно-хімічних, мікробіологічних та паразитологічних показників, в т.ч. на санітарно-токсикологічні, дослідили пробу питної води із поверхневого водозабору на станції Мостиська-2, вода з якого також подається на споживання частини населення міста Мостиська. 

За результатами досліджень були виявлені наступні невідповідності «Гігієнічним вимогам до води питної призначеної для споживання людиною»:

  • в пробах води із 7-ми водопровідних насосних станцій м.Львова: Збоїща, Кривчиці, Довга, Винники, Сихів, Північна,  спостерігалися перевищення ГДК загальної жорсткості (у 1,2-1,3 разів) і заліза (в 1,5 разів); також були виявлені відхилення з контрольних точок – вул. Дубнівська, 32, вул. Брюховицька, 99, вул.Мечнікова, 10  - заліза, відповідно,  в 4,8, 2,3 та 1,2 разів,  вул. Китайська, 12, вул..Пасічна, 98а-б, вул. Дж.Вашингтона, 13, вул. Мечнікова, 10, м. Винники, вул. Галицька, 111 – загальної жорсткості, відповідно в 1,4, 1,2, 1,2, 1,1 та 1,3 разів; 

  • в м. Жидачів концентрації загальної жорсткості у двох точках контролю, вул. Я.Мудрого та РЧВ вул. Зелена, 138 у 1,4 рази;

  • в сел. Щирець і с.Семенівка загальної жорсткості у 1, 4 рази;

  • в м.Перемишляни (ВНС) і м.Бібрка (контрольні точки – РЧВ і вул..Грушевського, 49) загальної жорсткості в 1,2 та 1,4 разів;

  • в м. В.Мости у контрольній точці – вул. Львівська, 25 перевищення ГДК заліза у 5,7 разів, забарвленості у 1,2 рази, амонію в 2 рази та спостерігалося бактеріальне забруднення внаслідок виявлених у воді загальних коліформ (ред. велика група бактерій, які знаходяться в дуже високих концентраціях у фекальній речовині теплокровних тварин), що не допускається.

Нагадаємо, на Львівщині провели лабораторні обстеження 24 зразків питної води на вміст йоду. Відхилення показників вмісту йоду в питній воді виявили в 22 зразках, що становить 92%.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!