У Львові та області перевірили питну воду на вмісту йоду. Які результати

4806 0
Майже у всіх зразках води виявили відхилення від норми.
фото умовне

фото умовне

У квітні на Львівщині провели лабораторні обстеження 24 зразків питної води на вміст йоду. Відхилення показників вмісту йоду в питній воді виявили в 22 зразках, що становить 92%. Відхилення коливається в межах 14,3-19,7 мкг/дм3, при нормі 20-30 мкг/дм3. Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Зокрема, знижений вміст йоду в питній воді виявили на території таких територіальних громад:

  • Львівській;

  • Жовківській;

  • Червоноградській;

  • Радехівській;

«Оскільки йод не синтезується в організмі людини, то цей мікроелемент необхідно вживати щоденно. Компенсувати нестачу йоду необхідно за допомогою харчових продуктів рослинного і тваринного походження, які багаті на цей мікроелемент: йодована сіль, морська капуста, морська риба, кальмари, камбала, креветки. Також йод міститься в картоплі, свинині, яловичині, крупах, овочах, фруктах», – розповіли у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Читайте також: У Львові перевірили якість питної води. Які результати

Лікарі зазначили, що дефіцит йоду в організмі призводить до затримки росту у дітей, обміну речовин, порушення інтелектуальної активності та розвитку. Добова потреба організму людини в йоді залежно від віку складає від 90 до 300 мкг. Для жінок така норма становить 150–300 мкг, а для чоловіків – до 300 мкг. Для дітей 0–6 років – 90 мкг, від 6 до 12 років – 120 мкг.

Нагадаємо, на Львівщині виявили питну воду, забруднену нітратами. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!