На Львівщині відкрили нове відділення реабілітації

829 0
Ремонтні роботи профінансували за кошти місцевого бюджету, на що скерували майже 6,8 млн грн.
фото: львівська ова

фото: львівська ова

У Новояворівській лікарні імені Ю. Липи на Львівщині відкрили нове реабілітаційне відділення. Про це повідомили у Львівській ОВА. 

Як йдеться у повідомленні, за доволі короткий термін, понад 2 місяці, у приміщенні зробили капітальний ремонт. Ремонтні роботи профінансували за кошти місцевого бюджету, на що скерували майже 6,8 млн грн. До цього часу, більш як два роки, медзаклад працював за амбулаторним напрямом реабілітації, тепер додали ще й формат стаціонару.

«Відділення розраховане на 30 ліжок для стаціонарного лікування, наразі медзаклад очікує ще на частину обладнання від Світового банку, яке отримаємо завдяки МОЗ. Попри це, тут вже є все, що необхідно для реабілітації, і відділення абсолютно готове, щоб приймати наших ветеранів, військових та всіх, хто потребує відповідної медичної допомоги і реабілітації. Відкриття цього відділення – один з важливих кроків до створення реабілітаційних відділень у всіх кластерних та надкластерних лікарнях нашої області, а також центрів психічного здоров’я в кластерних лікарнях», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Від завтра, 20 березня, відділення починає приймати пацієнтів. Як розповіли медики, вже є пацієнти, які очікують на реабілітацію в стаціонарі.

Читайте також: На Львівщині відкрили ще один реабілітаційний центр для військових

«Є три зали, в яких надають фізичну реабілітацію. В кожному з них працює окремий вид медичної апаратури, зокрема необхідне для кінезотерапії, реабілітаційна доріжка, підвісний стельовий підйомник, бруси з перешкодами тощо.Є зал виключно для опорно-рухової реабілітації, де займаються з дітьми», – зазначила старша сестра медична відділення медичної реабілітації Ольга Білинська.

Лікарня працює згідно з вимогами НСЗУ. Залежно від виду захворювання і діагнозу медики вирішуватимуть кого скеровувати на стаціонарне, а кого на амбулаторне лікування та реабілітацію. Розповідають, здебільшого працюють з проблемами опорно-рухової системи, неврологічними захворюваннями і травмами.

«Пацієнт, який потребуватиме реабілітації, її однозначно отримає. У нас працює мультидисциплінарна команда, у складі якої є фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди. Команда   робить огляд пацієнта, складає індивідуальний реабілітаційний план, потім кожен фахівець складає свою реабілітаційну програму згідно зі захворюванням і розпочинають роботу», – додала Ольга Білинська.

Відділення надає медичну допомогу за трьома напрямами Програми медичних гарантій:

  • реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах;

  • реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах;

  • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та-або хворими, протягом перших трьох років життя.

Напрями надання реабілітаційної допомоги: 

  • неврологічна реабілітація;

  • кардіореспіраторна реабілітація;

  • опорно-рухова;

  • реабілітація при посттравматичних станах;

  • психологічна допомога.

Нагадаємо, ветеран зі Львова започаткував власний бізнес, яким допомагатиме захисникам та членам їхніх родин. Олег Заяць звільнився зі служби нещодавно та відкрив у місті реабілітаційний кабінет «Простір здоровʼя».

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!