На Львівщині знайшли поховальні пам'ятки германців І-ІІ століття

2929 0
Пам'ятки представлять в «Історико-краєзнавчому музеї» у Винниках.
Фото: прес-служба ЛОДА

Фото: прес-служба ЛОДА

Поховальні пам’ятки давніх германців на території Західної України представлять у «Історико-краєзнавчому музеї» у Винниках на виставці «Дари у світ «Вальхалли». Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Археологічні знахідки виявили в Сокальському районі випадково: науковці «Історико-краєзнавчого музею» спільно з кафедрою археології Львівського національного університету імені Івана Франка у липні 2017 року досліджували територію, де раніше були знайдені частини мечів, наконечників списів тощо.

Читайте також: Львівська сецесія. Екскурсія під’їздами, де збереглись унікальні розписи

В результаті розкопок археологи знайшли рідкісні для території України провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н.е. Серед найцінніших предметів – частини великої глиняної червонолакової посудини «terra siggilata», скляні предмети, металеві вироби, а також два великі бронзові казани.

Один із казанів прикрашений трьома чоловічими погруддями. Цей казан – третя відома знахідка в Європі. Два попередні були виявлені в багатих князівських похованнях в Чехії (Мишув) та Польщі (Чернувко).

Знайдені речі вказують на високий соціальний статус похованих на могильнику людей. 

Відкриття виставки: 9 листопада об 11:00.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!