Лише 72% українців вірять у перемогу України у війні проти росії, – опитування

709 0
65% з числа опитаних назвали президента Володимира Зеленського політиком, який відіграв важливу роль в обороні країни.
ФОТО: PEXELS

ФОТО: PEXELS

71,8% громадян України вважають, що війна може припинитись лише у разі перемоги над росією і компроміси з країною-агресором неможливі. Про це свідчать дані соціологічного опитування «Центру Разумкова» спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Близько 72% українців вірять у перемогу України у війні проти росії. При цьому не спостерігається суттєвих регіональних відмінностей – жителі усіх регіонів України в абсолютній більшості вірять, що Україна здобуде перемогу над агресором.

Серед тих, хто не є прихильником Євромайдану, найбільша частка прихильників «миру за будь-яку ціну» з рф – 17%. 42% серед них також вважають можливими деякі компроміси з державою-агресором, хоч і не всі. Водночас серед респондентів, які вважають Революцію Гідності справедливим повстанням народу проти авторитарної влади, 72% схильні вважати, що війна може припинитися лише у разі перемоги України над росією, тобто не допускають жодних компромісів з агресором.

Читайте також: Скільки українців дивляться вітчизняне кіно. Опитування

65% з числа опитаних назвали президента Володимира Зеленського політиком, який відіграв важливу роль в обороні країни, головнокомандувача збройних сил Валерія Залужного такою людиною вважають 47% респондентів. Наступні позиції зі значним відривом посіли інші очільники українських військових відомств та генерали, а також цивільні представники влади. Серед громадських діячів та волонтерів українці особливо відзначили волонтера Сергія Притулу.

Нагадаємо, що згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише 13% українців вважають День перемоги 9 травня важливим святом. 5% вважають важливим День праці, яке відзначають 1 травня. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!