У Львові почали реставрувати пам'ятку, в якій колись був кінотеатр

6538 0
Роботи виконуватиме приватне підприємство «Архітектурна майстерня «Ренесанс».
Фото: Роман Старецький / Фейсбук

Фото: Роман Старецький / Фейсбук

У Львові розпочали ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки на вул. Богдана Хмельницького, 11. Наразі почали ремонтувати дах. Про це Tvoemisto.tv повідомила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

«Зараз там відбувається реставрація даху. Він у дуже поганому стані і протікає. Під ним мансардні квартири і живуть люди, які також потерпають від цього. Тож зараз замінюють дахове покриття та конструкції», – говорить чиновниця.

За її словами, відреставрувати дах планують протягом сезону, але швидкість робіт буде залежати від фінансування.

Читайте також: Із будинку в центрі Львова викинули на смітник вікно-ілюмінатор. Фото

Нагадаємо, у будинку №11 на Богдана Хмельницького окрім даху також планують відреставрувати головний фасад, відновити вінцевий карниз та пошкоджені декоративні елементи фасаду. Проєктно-кошторисну документацію розробили на замовлення управління у 2019 році. Тендер виграла «Архітектурна майстерня «Ренесанс», яка запропонувала відновити пам'ятку за 4 млн 871 тисячу гривень. 

У будинку на вул. Богдана Хмельницького, 11 колись працював кінотеатр зі зміною назв і власників: «Сфінкс» (1913–1918, 1926–1933), «Мева» (1933, 1941–1944), «Адрія» (1933–1939), «Кінотеатр ім. 17 Вересня» (1946–1949).

З 1949 р. він називався «Кінотеатр ім. Б. Хмельницького». У 1990-х рр. основу репертуару складали стрічки індійського виробництва. У 2007 р. Львівська міська рада ухвалила рішення про ліквідацію Державного комунального підприємства «Кінотеатр ім. Богдана Хмельницького».

У жовтні 2019 року депутати Львівської міськради затвердили інвестиційний проєкт «Створення просвітницького культурно-розважального кінопростору» на вул. Хмельницького, 11. У колишньому кінотеатрі, що не працює вже 15 років, хочуть поєднати центр кіномистецтва, кінотеатр на 40 місць, коворкінг, конференц-зал, фудзону, навчальний простір. Площа кінотеатру становить 550 метрів квадратних.

Додамо, що ПП «Архітектурна майстерня «Ренесанс» створена у 2004 році, її офіс знаходиться у Пустомитах. Власниками є Роман Мельник та Михайло Гаврих. Нещодавно ця фірма реставрувала фігури Атланта і Каріатиди на вулиці Івана Франка.

Анна Чистякова


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!