Перевізники Львівщини відмовляються безкоштовно перевозити пільговиків на обласних маршрутах

3597 0
Безкоштовно на міжміських, приміських та міських маршрутах Львівської області можуть п’ять пільгових категорій.
ілюстративне фото: То є Львів

ілюстративне фото: То є Львів

Перевізники, що обслуговують обласні маршрути на Львівщині, планують із 1 січня скасувати безкоштовний проїзд для пільговиків. Відповідне звернення до ЛОДА Асоціація перевізників Львівщини оприлюднила на своєму сайті.

Читайте також: Чому на деяких приміських маршрутах зросла вартість проїзду до 7 грн

Зазначається, що обласна влада не відшкодовує витрати за перевезення пільговиків, а у бюджеті 2020 Львівська обласна рада не заклала достатньо коштів у бюджеті на 2020 рік на пільгові перевезення за міжміськими та приміськими маршрутами. 

За розрахунками перевізників, якщо кожен пільговик використовує своє право чотири рази на місяць, то компенсація має становити 7 млн 300 тис грн за рік. Перевізники кажуть, що через збитки від пільговиків вони не можуть ремонтувати старі чи купувати нову автобуси.

Як пояснив Tvoemisto.tv заступник голови ЛОДА Тарас Грень, джерело проблеми полягає у необхідності монетизації пільг та обліку пасажирів.

«Ми всіма силами будемо підтримувати наших пільговиків. Мені позиція перевізників трохи дивна, оскільки зараз ми якраз перебуваємо на стадії підписання меморандуму про перевезення пільгових категорій, а вони чомусь лише зараз формують такі публічні заяви», – каже він.

Крім цього, додає посадовець, органи місцевого самоврядування мають передбачати у своєму бюджеті витрати на перевезення пасажирів, а не область, зокрема міста, райони та ОТГ. Тарас Грень каже, що відповідні листи на місця ЛОДА вже скерувала. Зараз же, каже він. перевізників будуть просити та переконувати пільговиків возити безкоштовно.

Читайте також: Через конфлікт перевізників на приміському маршруті комунальне АТП-1 щодня втрачає 20 тис. грн

Додамо, що щороку ЛОДА та перевізники укладають меморандум, у якому зазначають перелік пільговиих категорій, які можуть їздити в обласних маршрутках безкоштовно.  У 2019 році їздити безкоштовно на міжміських, приміських та міських маршрутах Львівської області можуть п’ять пільгових категорій: учасники бойових дій, бійці-добровольці АТО, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих, а також особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючі особи. 

Вікторія Ейсмунт

Новина підготовлена в межах спецпроекту «Рік комфортного пересування». Партнер проекту — компанія EasyPay — найбільший небанківський оператор платіжних та фінансових сервісів в Україні. Свої ідеї та пропозиції для вдосконалення міської мобільності можете надсилати за адресою: Tvoemisto.tv@gmail.com, у темі листа зазначивши «Рік комфортного пересування у Львові». Важливі думки ми опублікуємо на сайті та озвучимо під час експертних дискусій.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!