
Колишнього депутата Київської міськради Дениса Комарницького, якого підозрюють у створенні злочинної організації для привласнення столичної землі, виявили за кордоном. Про це повідомляє УП.
За інформацією джерел, під час проведення операції НАБУ та САП Чисте місто Комарницький перебував в Україні.
Однак згодом він залишив країну і тепер перебуває у розшуку.
Нагадаємо, на початку лютого НАБУ і САП заявили про проведення масштабної операції «Чисте місто» з викриття злочинної організації, причетної до земельних питань у Києві. За даними медіа обшуки пройшли у бізнесмена Дениса Комарницького.
Пізніше у пресслужбі НАБУ заявили про затримання 7 осіб. Загалом підозру повідомили 10 людям.
Серед підозрюваних:
-
ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;
-
заступник голови Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА);
-
голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР;
-
перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
-
четверо інших осіб.
Йдеться про ️ексдепутата Київради Дениса Комарницького, ️заступника голови КМДА Петра Оленича, ️депутатів Київради, зокрема, голову комісії з питань земельних відносин Михайла Терентьєва та члена комісії Олену Марченко.
За даними слідства, підозрювані знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Як зазначили в НАБУ підозрювані забезпечували рішення про надання прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.
Протягом 2023-2024 років, кажуть слідчі, з власності територіальної громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.
Водночас, заявляють у НАБУ, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
Також детективи заявляють, що викрили спробу змусити приватне підприємство припинити законну діяльність, щоб надалі заволодіти його земельною ділянкою.
Слідчі стверджують також, що зафіксували пропозицію хабаря в $100 тисяч члену земельної комісії та депутатці Київради за зловживання повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації. Слідство наразі триває.
Міський голова Віталій Кличко, реагуючи на розслідування, заявив, що влада столиці співпрацює з правоохоронними органами, надає всі необхідні документи. І зацікавлена у встановленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування.
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відправив під варту підозрюваного у цій справі Петра Оленича з альтернативою внесення застави у розмірі 15 млн грн.
21 лютого Оленича випустили із СІЗО під заставу, він розповів, що ці гроші його родина взяла у кредит.
Згодом міський голова Віталій Кличко оголосив про звільнення заступникв голови КМДА Петра Оленича, заступника директора КП "Спецжитлофонд" Юрія Леонова, заступника керівника КП "Київблагоустрій" Олексія Мушти.
Депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв має скласти депутатські повноваження.
10 березня розслідувачі BIHUS.Info опублікували розсекречені прослуховування депутатів Київради, чиновників КМДА та інших посадовців, які, як стверджується, займалася земельними питаннями і орієнтувалася на так званого “смотрящого за Києвом” Дениса Комарницького.
З розсекречених прослуховувань випливає, що мережа Комарницького була суттєво ширшою і налічувала щонайменше два десятки людей на різних посадах.
Так, наприклад, на записах присутній заступник Віталія Кличка та секретар Київради Володимир Бондаренко, головний архітектор міста Києва, очільник Департаменту містобудування КМДА Олександр Свистунов. Присутня на записах директорка Департаменту земельних ресурсів КМДА Валентина Пелих. Також на записах фігурує директор КП «Спецжитлофонд» Володимир Шарій. Ще двох заступників Шарія в КП «Спецжитлофонд» Геннадія Короля та Вадима Шпачука тут згадують як призначених від Комарницького.
Серед чиновників згадуються й директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, директор “Київського інституту земельних відносин” Ігор Долинський, заступник директора комунального підприємства «Інженерний центр» Ярослав Федорук та директор комунальної фінансово-будівельна компанія «Житло-Інвест» Віктор Погребной.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.