«Платани можуть рости в Одесі чи Запоріжжі, але не у Львові», – експертка

6591 0
Старі платани у Львові, яким поза 100 років, ростуть у затишках, а майже всі інші дерева пошкоджені морозом та вітром.
Стара платанова алея у Стрийському парку, яка збереглася, бо росте у затишках серед інших дерев без протягів / Фото: Іван Вербицький

Стара платанова алея у Стрийському парку, яка збереглася, бо росте у затишках серед інших дерев без протягів / Фото: Іван Вербицький

До Дня незалежності на вулиці Бандери у Львові висадили кілька платанів. Крім того, ці дерева ростуть на вул. Городоцькій, які посадили ще наприкінці минулого року. У рамках озеленення на Хуторівці має бути понад чотири сотні дерев, частина з них – також платани. Ландшафтна архітекторка і доцентка НЛТУ Оксана Олейнюк-Пухняк вважає, що кліматичні умови у Львові не піходять для цих дерев.

Вона каже, що коли цим деревам по три-чотири роки, то вони ще можуть впоратися з кліматичними умовами, але по мірі свого росту наші кліматичні умови, особливо у Львові, не підходять для платанів у таких кількостях.

«Зверніть увагу, що старі платани у Львові, яким поза 100 років, всі є у затишках. Вони як солітери обсаджені довкола деревами, де немає протягів. А майже всі інші дерева пошкоджені морозом, вітром, нашими неприємними кліматичними весняними умовами», – пояснює вона.

Читайте також: Що робити з деревами у Львові. Пояснення експертки

За словами Оксани Олейнюк-Пухняк, це рослина південного простору. Такі дерева можуть рости в Одесі, Дніпрі чи Запоріжжі, але не у Львові, бо тут забагато вологи.

Нагадаємо, що нещодавно на вулиці Коновальця у Львові зрізали 15 гіркокаштанів, які були у критичному стані. Також під час реконструкції вулиці Шевченка вирізали абсолютно всі дерева, а місця на нові не передбачили. Водночас біля Органного залу, де ремонтують підпірну стінку, висадять два десятки дерев. Ландшафтна архітекторка, доцентка кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ Оксана Олейнюк-Пухняк вважає, що вирубування старих крупнолистих дерев – проблема для Львова, а догляд за ними – недостатньо добрий. Tvoemisto.tv поговорило з експерткою і дізналося, що робити з деревами у місті. Більше тут.

Софія Шавранська

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!