Почати будівництво сміттєпереробного заводу у Львові планують наступного року

2351 0
До кінця року буде оголошено два тендери: на роботи з рекультивації Грибовицього сміттєвалища та на будівництво сміттєпереробного комплексу.

Роботи мають розпочатися на початку наступного року, сказав директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. ЛКП буде замовником робіт. Загальна сума кредитних коштів на обидва конкурси 35 млн євро: 25 млн євро на будівництво заводу, 10 млн євро на рекультивацію сміттєзвалища.
 
Тендер передбачає перший етап рекультивації. «Йдеться не про повну рекультивацію, а про перший етап, це першочергові заходи, але в більшому обсязі, оскільки ми маємо фінансування на вирішення проблеми дегазації, очистки фільтратів і виположування схилу. Це принципові протиаварійні роботи, які конче необхідно провести», — сказав Вадим Ноздря.
 
На будівництво сміттєпереробного комплексу крім кредитних коштів також планують виділяти бюджетні, повідомив директор ЛКП. За його оцінкою загальний кошторис має складати до 30 млн євро, необхідна із бюджету сума буде відома після остаточного формування проекту. Над технологічною частиною заводу спільно працюють французька компанія Egis та харківський інститут «Важпромавтоматика». 
 
Інтерес до участі в конкурсі проявляють як українські так і іноземні компанії. За оцінкою Вадима Ноздрі, на цей час про своє бажання заявили близько 10 компаній, що вже мають досвід реалізації подібних проектів. 
 
Нагадаємо, для будівництва сміттєпереробного заводу обрали ділянку біля ТЕЦ-2 на вулиці Пластовій. Концепцію поводження зі сміттям у Львові розробляють інженери французької компанії Egis коштом уряду Франції. Для початкових робіт місто планує залучити кошти ЄБРР, а на основі роботи розраховує отримати фінансування ЄІБ. Завод базується на механіко-біологічній переробці сміття, а не спалюванні. 
 
Після трагедії на Грибовичах сміттєзвалище закрили. Рекультивацію планували почати вже цього року
 
Зоя Красовська

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!