Рада скасувала довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах

1100 0
Мета проєкту – спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати.
Фото: Voxukraine.org

Фото: Voxukraine.org

Верховна Рада скасувала норму про обов’язкову подачу під час реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах довідки про наявність чи відсутність судимості. Відповідне рішення сьогодні, 15 вересня, під час пленарного засідання підтримали в цілому 325 народних депутатів.

Відповідно до документу, вилучають пункт 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу, який містить вимогу стосовно довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах.

Читайте також: Депутати посилили відповідальність за підпал трави

Законопроект доповів народний депутат від фракції «Голос» Роман Лозинський. Він зазначив, що мета проєкту – спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч).

«У такий спосіб всі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про це відомості лише в автобіографії», – каже він.

За результатами голосування законопроєкт 317 голосами «за» прийняли за основу та 325 голосами – в цілому.

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!