Ринки «Підзамче» та «Винниківський» переписали на юриста та дружину Козловського

5687 0
Згідно з реєстром нерухомості, майже всі будівлі ринку «Винниківський» перейшли у власність ПП «Галицький шлях» Олексія Різника, а будівлі «Підзамче» – ПП «Винниківський шлях» Юлії Козловської.
Фото: Pfclviv.com

Фото: Pfclviv.com

Майно двох львівських ринків, «Винниківського» та «Підзамче», перейшло у власність компаній, які належать дружині депутата Львівської обласної ради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського та його юристові і заодно депутатові Львівської міської ради Олексію Різнику. Про це повідомляють «Наші гроші. Львів» із посиланням на реєстр нерухомості. Зміна власності відбувалася нещодавно, 3 грудня.

Так, згідно з реєстром нерухомості, майже всі будівлі ринку «Винниківський» перейшли у власність ПП «Галицький шлях» Олексія Різника, а будівлі «Підзамче» – ПП «Винниківський шлях» Юлії Козловської. Однієї з підстав вказано договори «про задоволення вимог іпотекодержателів за рахунок предмета іпотеки».

Читайте також: Донька Григорія Козловського привласнила два львівські ринки

Два ринки Львова, Винниківський та Підзамче, були в комунальній власності міста і їх роками орендувало товариство «Дари Львівщини» аж поки власницею цієї компанії не стала Софія Максимець, донька Григорія Козловського. Тоді реєстратори внесли в реєстр нерухомості записи, що майно ринків є у приватній власності цієї компанії. А потім «Дари Львівщини» віддали два майнових комплекси в іпотеку двом підприємствам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях».

Читайте також: Найбагатшими депутатами у Львівській міській раді виявились соратники Козловського

Нагадаємо, що у червні 2020 року поліція розпочала досудове розслідування того, як майно ринків перейшло в приватну власність. Як стверджує слідство, за договором купівлі-продажу ТОВ «Дари Львівщини» набуло право власності лише на оборотні матеріальні засоби двох ринків при реорганізації, а в актах прийому-передачі відсутнє будь-яке нерухоме майно.

Такою ж була позиція Львівської міськради, яка заявляла про незаконне вибуття майна ринків з комунальної власності. Але в червні цього року господарський суд затвердив мирову угоду, згідно з якою міськрада визнала право власності на два ринки Львова за «Дари Львівщини» та право постійного користування землею під ними. Взамін місто отримало виплату у розмірі 18,53 млн грн.

7 грудня слідчий суддя Личаківського районного суду Львова Назарій Нор задовольнив клопотання поліції і продовжив ще на рік це розслідування, до 11 грудня 2022 року. Перед цим, у листопаді, слідчий суддя Личаківського районного суду Сергій Гирич скасував накладений арешт на майновий комплекс ринку «Підзамче», а суддя Назарій Нор – арешт на майно «Винниківський».


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!