Ще одна вулиця в центрі Львова стане пішохідною. Візуалізація

5392 0
На вулиці Руданського заборонять проїзд автомобілів та ліквідують парковку.
візуалізація: Інститут просторового розвитку

візуалізація: Інститут просторового розвитку

Вулиця Руданського, яка сполучає проспект Шевченка з вул. Вороного, стане пішохідною. Таке рішення прийняли під час засідання комісії з безпеки дорожнього руху. Як розповіла у коментарі для Tvoemisto.tv керівниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, нововведення планують реалізувати у першій половині 2018-го року.

На вулиці облаштують зручне для пішоходів покриття, шириною чотири метри та встановлять стовпчики для обмеження в’їзду. «У робочому варіанті ми обрали стовпчики на замках, щоби могли проїхати лише автомобілі екстрених служб», – зазначила вона.

Читайте також: Як зміняться громадські простори Львова. Плани урбаністів на 2017-й рік

Фізичні параметри вулиці розробляли студенти Львівської політехніки, які під час практики упродовж місяця досліджували цю та інші вулиці в центрі міста. Відповідно до їхніх напрацювань, на Руданського у будній день за 20 хвилин проїхало 9 машин, три автівки припаркувалися, ще три – покинули паркомісця. За вказаний час тут нарахували 17 припаркованих автомобілів та 120 пішоходів.

«Вулиця Руданського – некомфортна, однак помітно, що пішоходи нею користуються набагато більше, аніж водії. Зараз тут парковка для 17-ти машин та місце для літніх майданчиків. Вирішили, що буде корисно зробити вулицю пішохідною», – пояснила Олександра Сладкова.

Як розповіла вона раніше в інтерв’ю для Tvoemisto.tv, мешканці вулиці підтримують таку ініціативу: «На жаль, Руданського починає йти шляхом Кривої Липи. Ми говорили з місцевими мешканцями і вони підтримують ідею перетворення вулиці на пішохідну. Тут є і прекрасна архітектура, і гарна структура вулиці, яка дозволяє добре роздивитися будинки. Водночас, є хаотичне паркування і великі «сараї», якими від цього паркування відгороджуються заклади. Важливо впорядкувати стоянки для авто та літні майданчики».

візуалізацію надала Олександра Сладкова

Окрім цього, під час сесії стратегічного планування ухвалили рішення, що наступна на черзі – вулиця Нижанківського. Проект вулиці Фурманської, яка також у майбутньому має стати пішохідною, відправлений на доопрацювання. «Маємо довести, що це безпечно, не створить проблем і що вулиця неважлива у транзитному русі», – додала Олександра Сладкова.

Нагадаємо, львівські урбаністи напрацювали концепцію розширення пішохідних кварталів довкола нинішнього центру. Втілити ідею можна буде паралельно із запровадженням малого транспортного кільця та появою підземних паркінгів, адже ці вулиці – занадто цінна територія, щоб їх використовувати як банальну парковку.

Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!