Що буде із зарплатами вчителів у 2021 році. Пояснення Міносвіти

2046 0
Загалом, відповідно до бюджету на наступний рік, заробітна плата вчителів мала би зрости на 30%.
ілюстративне фото

ілюстративне фото

Освітній бюджет у 2021 році зросте майже на 33 мільярди. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі «Сніданок з 1+1».

При цьому вчителів не позбавлять доплат чи інших надбавок (за престижність, вислугу років тощо). Зокрема, з 1 вересня зарплата у вчителів уже зросла майже на 6%. А загалом, відповідно до бюджету на наступний рік, заробітна плата вчителів мала би зрости на 30%.

Читайте також: У Кабміні планують доплачувати найкращим школам України

«Ми ні в якому разі не пішли на зняття будь-яких доплат та надбавок за престижність і вислугу років. Зберегли їх всі. Але за рахунок зміни першого тарифного розряду, збільшення витрат на оплату праці та збільшення освітньої субвенції майже на 33 мільярди гривень освітній бюджет буде збільшено в наступному році», – каже він. 

Додамо, що в держбюджеті на 2021 рік передбачили 174 млрд гривень видатків на освіту.

Нагадаємо, напередодні постанову Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 822, що передбачала поступове підвищення до 2023 року найнижчого посадового окладу освітянам до рівня 4 прожиткових мінімумів, через відсутність коштів призупинили до 31 грудня 2020 року. 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!