Що знайшли археологи на місці фонтану «Кульбаба» у Львові. Фото

51621 0
У Рятівній археологічній службі Львова підтверждують, що знайдені фундаменти належать давньому храму Воздвиження Чесного Хреста
Фото: НДЦ "Рятівна археологічна служба"

Фото: НДЦ "Рятівна археологічна служба"

Археологи досліджуватимуть територію фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій ще три тижні. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

Читайте також: Глуха провінція або Які проблеми Львова викриває фонтан «Кульбаба»

«Це вже третій фонтан на цьому місці, а ця археологія там була ще до всіх цих фонтанів. Наш проект передбачав звичайну реконструкцію площі. Ми розуміли, що там щось може бути, але не могли передбачити, що вже на такій глибині на щось наштовхнемось», – каже Андрій Зозуля.

У «Рятівній археологічній службі» Львова підтверджують, що знайдені фундаменти належать давньому храму Воздвиження Чесного Хреста. Тепер вони мають максимально розкрити та дослідити їх.

За словами Андрія Зозулі, після висновку археологів, районна адміністрація має визначити, яким чином видозмінити проект.

Додамо, що будівництво храму датують 1530-м роком. Він був розташований навпроти Галицької брами. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. У 2007 році на площі частково провели археологічні розкопки під час реконструкції вулиці. Науковці виявили чимало цінних знахідок, зокрема, дерев’яний водогін та дерев’яний оглядовий колодязь, фрагмент брукованої дороги XVIII сторіччя, та рештки дерев’яної будівлі, яку датують кінцем XVIII – початком XIX ст.

Читайте також: Як змінилися фонтани Львова упродовж ста років. Фото до і після

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» мають облаштувати сухий фонтан, як на площі Митній. Роботи повинні закінчити за 5 місяців.

Після початку підготовчих робіт, група львівських активістів, яка займається дослідженням радянської та монументальної спадщини Львова, звернулась до мерії, аби частину фонтану зберегли. Його демонтували 13 червня, після чого на місце викликали археологів.

Вікторія Ейсмунт

Фото надали у прес-службі «Рятівної археологічної служби»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!