Штамами коронавірусу Дельта і Омікрон можна заразитися одночасно. Дослідження

708 0
Обидва штами можуть вражати одну і ту ж клітину та в такий спосіб мутувати.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

У фармацевтичній компанії Moderna заявили, що люди, особливо з ослабленим імунітетом, можуть заражатися відразу двома штамами коронавірусу – і «Дельта», і «Омікрон». Це може привести до появи ще більш заразного варіанту. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Daily Mail.

«Наукові дослідження в Південній Африці показують, що люди, особливо з ослабленою імунною системою, можуть заражатися відразу двома штамами. Це можливо і зараз, враховуючи число випадків інфікування, яке ми спостерігаємо», – каже головний медичний фахівець фармацевтичної компанії Moderna Пол Бертон.

Читайте також: Штам Омікрон виявили вже у низці країн Європи. Держави обмежують поїздки з Африки

Він повідомив, що одночасне зараження двома штамами може призвести до появи ще більш заразного варіанту.

«У найближчі місяці ці два штами будуть співіснувати, і «Омікрон» почне інфікувати людей на тлі дуже складної ситуації з «Дельтою». Це може призвести до ситуацій, коли люди будуть інфіковані двома варіантами, що дає можливість цим вірусам далі еволюціонувати і мутувати. Ця ситуація викликає побоювання», – повідомив фахівець.

На думку експертів, обидва штами можуть вражати одну і ту ж клітину та в такий спосіб мутувати, проте ймовірність подібного розвитку подій оцінюється як вкрай незначна. За весь час пандемії виявляли три випадки так званої рекомбінації штамів, які в підсумку не призвели до виникнення нової мутації і не викликали новий спалах інфекції.

Читайте також: Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»

У Всесвітній організації охорони здоров'я не виключили, що новий штам здатний змінити хід пандемії. В організації пояснили, що кількість мутацій в штамі «Омікрон» носить безпрецедентний характер, він може бути заразніше раніше виявлених варіантів інфекції.

Нагадаємо, що в Україні вже наступного тижня може з’явитися новий штам коронавірусу «Омікрон», але у час новорічних свят прогнозують стабільну ситуацію. За результатами перших досліджень у країнах, де він уже виявлений, свідчать про легший перебіг хвороби.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!