Штам «Омікрон» виявили вже у низці країн Європи. Держави обмежують поїздки з Африки

2326 0
Через поширення нового штаму коронавірусу низка країн обмежує або не рекомендує поїздки з Південної Африки.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Новий штам коронавірусу «Омікрон», який вперше виявили у Ботсвані та Південно-Африканській Республіці, зафіксували у низці європейських країн. Держави вводять тимчасові обмеження на в'їзд з Африки, але там вважають, що ці рішення невиправдані. Про це повідомляє Громадське з посиланням на CNN.

Загалом штам «Омікрон» виявили вже у Ботсвані, ПАР, Гонконгу, Німеччині, Великій Британії, Італії, Ізраїлі та Бельгії. У Чехії та Нідерландах ще перевіряють можливе зараження новим штамом у мандрівників з Африки. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала його таким, що викликає занепокоєння. Це вже п'ятий варіант, що непокоїть ВООЗ.

Читайте також: Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»

Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має велику кількість мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на Covid-19. Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, посилаючись на британських медиків заявив, що, за попередніми даними, «Омікрон» швидко поширюється і може передаватися між повністю щепленими людьми.

Існує припущення, що через значну кількість мутацій новий штам принаймні частково може знизити рівень захисту, який надають вакцини. Поки що невідомо, наскільки наявні вакцини є ефективними проти нового штаму, проте, за словами Джонсона, вони забезпечать певну міру захисту. Наразі дослідження нового штаму ще тривають. Поки що немає даних про те, що «Омікрон» є більш заразним чи викликає тяжкий перебіг захворювання.

Читайте також: Щоб зупинити Covid-19 на Львівщині, потрібно щодня вакцинувати 25 тисяч людей

Через поширення нового штаму коронавірусу низка країн обмежує або не рекомендує поїздки з Південної Африки, Намібії, Зімбабве, Ботсвани, Лесото, Есватіні, Мозамбік, Замбії тощо. Велика Британія, Японія, Індія, Колумбія оголосили, що посилюють перевірки на Covid-19 на кордоні для мандрівників з цих країн. Греція дозволить лише необхідні поїздки, а Німеччина планує оголосити Південну Африку зоною з новим штамом — авіакомпанії можуть проводити рейси лише для повернення звідти громадян Німеччини. Ще десятки країн повністю або частково обмежили прямі рейси з африканськими країнами та вводять обмеження для мандрівників, які останнім часом їх відвідували.

Натомість міністр охорони здоров'я Південної Африки Джо Фахла каже, що такі кроки є «невиправданими» та «контрпродуктивними», і можуть лише викликати паніку серед людей. У ВООЗ рекомендували країнам свої продовжувати карантинні обмеження та інші заходи для зниження інфікування, але не закликали вводити обмеження на поїздки.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!