Скількох пішоходів оштрафували у Львові за 2016-й рік

1798 0
У минулому році львівські поліцейські винесли постанови на понад 500 пішоходів-порушників: усі вони заплатили штраф.
фото: youtube.com

фото: youtube.com

За минулий 2016-й рік львівські патрульні винесли 548 постанов на пішоходів-порушників. Із них кілька десятків – на нетверезих осіб і 8 постанов – на тих пішоходів, які спричинили створення аварійної ситуації.

Як зазначила у коментарі для Tvoemisto.tv речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій, розмір штрафу становить від 51 гривні (регулюється ст. 127, ч. 1, 3, 4 КУпАП): наприклад, нетверезий пішохід-порушник платитиме більше. Усі 548 пішоходів, на яких винесли постанови у 2016-му році, сплатили штраф.

За словами речниці, альтернативою штрафу може бути усне попередження, якщо порушення є незначним. Патрульний самостійно вирішує на місці – винести постанову чи зробити зауваження.

Читайте також: А де я маю стати?! 20 місць у Львові, де водії порушують правила паркування. Фото

Нагадаємо, у суботу, 4-го лютого, патрульні Львова відпрацювали дві проблемні ділянки, де пішоходи систематично порушують правила дорожнього руху. Порушників ловили на вулицях Стрийській та Сихівській та упродовж кількох годин винесли постанови на 16-х львів’ян.

Поліція нагадує львів’янам основні пункти правил дорожнього руху, що стосуються пішоходів.

4.14. Пішоходам забороняється:

а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

4.15. У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.

4.16. Пішохід має право:

а) на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора;
б) вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!