Сьогодні розпочинається призов резервістів першої черги. Кого стосується і що робити

10659 0
Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, необхідно особисто надати підтверджуючі документи.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

22 лютого президент України видав Наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Резервісти оперативного резерву – це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я можуть служити у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, набули певної військової облікової спеціальності.

Читайте також: Путін доручив ввести в ОРДЛО російські війська

Призов розпочинається від сьогодні, 23 лютого. Максимальний термін служби становить один рік.

Так, резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Наприклад, під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність.

За призваними резервістами, згідно з Законом України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Що мають робити резервісти?

Відповідно до Наказу президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку у свій ТЦК.

Читайте також: Путін офіційно визнав незалежність «Л/ДНР» 

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За те, що резервіст не з’явився або проігнорував виклик, передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Додамо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має президент України – Верховний Головнокомандувач ЗСУ.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!